"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Esmaspäeval algavad Kadaka teel ehitustööd (0)
18. märts 2021

Ehitajate ja Akadeemia tee vahel asuval Kadaka tee lõigul alustatakse järgmisel esmaspäeval mahukaid ehitustöid, mille valmimisel on oodata, et Mustamäe ja Haabersti kandis muutub liiklus oluliselt sujuvamaks. 

 

“Tegemist on transiitteega, mida Mustamäe, Nõmme ja ka Haabersti elanikud kasutavad väga tihti. Tee on amortiseerunud. Lisaks on sinna tekkinud uus, Pöörise elurajoon ning ka seetõttu on hakanud sinna veelgi rohkem ummikuid tekkima,” ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Rekonstrueerimisega muutub tee ohutumaks ja paremaks. Kõige rohkem peaks see vähendama Akadeemia teel tekkivaid ummikuid.

“Kadaka teel tekivad eraldiseisvad vasakpöörderead. Kogu ulatuses pannakse maha asfalt ja vahetatakse trassid ära. Samuti rajatakse sinna kergliiklusteed. Üks tee on 2,5 m lai, teine tee 3,5 m lai. Vahetame ka valgustuse ning teeme turvaliseks ülekäigurajad,” sõnas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Ehitustööde tähtaeg on selle aasta august. Seni tasub arvestada, et töödega kaasnevad Kadaka teel ajutised liikluspiirangud. Teelõigu ümbertegemine läheb linnale maksma 2.3 miljonit eurot.

Igal kevadel algab linnateedel ka löökaukude aktiivsem parandamine. Sel aastal on Tallinna tänavatel parandatud löökauke juba 2700 ruutmeetri ulatuses. 

“Kui ööpäevane õhutemperatuur on +5 kraadi, siis saab asfalditehase tööle panna. Siis hakkame laiemal rindel teid korrastama – parandame teekatet tänavatel ja kvartalisisestel  teedel ning teeme ka uusi teid. Seega töid Tallinnas sel aastal jätkub,” kirjeldas Klandorf.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.