Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
VIDEO! Mustamäelaste seas on kriisi ajal suurenenud vajadus avaliku arvuti kasutamise järele (0)
18. märts 2021

Järjest enam pöördutakse Mustamäe linnaossa näiteks küsimustega, kuidas ennast digitaalselt vaktsineerimisele registreerida, pääseda ligi digiloole, eesti.ee portaalile või pangakontodele.

 

Seoses raamatukogude igapäevaste teenuste piiramisega ei saa inimesed senises mahus kasutada avalikke arvutipunkte.   Mustamäe linnaosa valitsuse teenindussaalis otsustati kõiki ohutusreegleid silmas pidades üles panna avalik arvuti nendele, kel vaja hädasti internetti pääseda.

Mustamäe Linnaosavalitsuse Sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Ly Rüüs ütles, et vajadus avaliku arvuti järele ei sõltu east ega sotsiaalsest staatusest.

Vajadus on olnud kogu aeg olemas, kuid see ei ole varasemalt nii teravaks osutunud kui praegu. 

“Näiteks helistas meile üks proua, kes oli ligi 80 aastat vana ja ütles, et temal läks arvuti katki. Ja ta nüüd ei tea kuhu minna, sest raamatukogud on kinni ja arvuti kasutamise võimalust ka ei ole. Tema sai oma vajalikud protseduurid nüüd ära teha,” lisas Rüüs.

Arvuti kasutamise aeg on hetkel vajaduspõhine, sest pikki järjekordi veel ei ole tekkinud. Kindlasti tuleb end aga eelnevalt registreerida.

Aeg tuleb eelnevalt broneerida ka Tallinna Keskraamatukogu peamaja ja valitud haruraamatukogude arvuti kasutamiseks. Nendes on ühele inimesele rangelt ette nähtud pool tundi.

Tõnu, kellel endal kodus arvutit ei ole, pidas oluliseks võimalust kasutada Tallinna Keskraamatukogu avalikku arvutit. “Vaatan siin Eesti Töötukassa tööpakkumisi, CV Keskuse pakkumisi ja siis vaatan, mis vabu töökohti on. Endal kodus arvutit ei ole, siis ma tulen siia, broneerin aja ja saan pool tundi siin olla,” rääkis ta.

“Meil on tänaseks praktiliselt ajad täis,” kirjeldas olukorda Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Tiina Põldmaa.

“Paljud, kes käivad, panevad ka järgmiseks päevaks aja. Haruraamatukogudes on samuti pigem huvi suur, aga  siiski, kui võimalik aega ette broneerida, siis tasub nii teha ja kindlasti leiame selle aja. Kui on huvi arvutit kasutada uudiste lugemiseks, siis koha peal saab päevalehti lugeda, aga ka telefoni teel ja skype’i teel teeme seenioridele päevauudiste ettelugemist,” lausus Tiina Põldmaa.

Mustamäel toimub arvuti kasutamise registreerimine telefoninumbril 645 7500, Tallinna Keskraamatukogus tuleb võtta ühendust huvipakkuva haruraamatukoguga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.