"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Eluasemed kallinesid mullu keskmiselt 6 protsenti (0)
19. märts 2021
Scanpix

"Möödunud aastal tõusid korterite hinnad 6,8 protsenti ja majade hinnad 4,1 protsenti," ütles Statistikaameti analüütik Egne Säinast.

Statistikaameti andmetel tõusis eluaseme hinnaindeks 2020. aastal eelneva aasta keskmisega võrreldes 6 protsenti ja neljandas kvartalis võrreldes 2019. aasta sama kvartaliga 4,8 protsenti. Säinasti sõnul aastaindeks, mida arvutatakse nelja kvartali keskmisena, küll kasvas, aga mitte nii hoogsas tempos kui varasemalt, vahendab BNS.

Neljandas kvartalis tõusid majade hinnad aastavõrdluses 6,5 protsenti ja korterite hinnad 4,1 protsenti. Tallinna korterite hinnad kasvasid 2 protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga tõusid hinnad 9,1 protsenti ning ülejäänud Eestis 5,4 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis 2020. aastal võrreldes eelneva aasta keskmisega 6,6 protsenti. Indeks tõusis eelmise aasta neljandas kvartalis võrreldes 2019. aasta neljanda kvartaliga 5,9 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme ostja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme ost, muud eluaseme ostmisega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ning seda arvutatakse korterite ja majade kohta.

SAMAL TEEMAL:

Koroona viis kinnisvara ostuhinna üles ja üürihinna alla

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.