"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kotka: maski kandmisest keelduv Grünthal on kaotanud reaalsustaju (0)
19. märts 2021
Mats Õun

Riigikogu sotsiaalkomisjoni keskerakondlasest juhi Siret Kotka sõnul on paarlamendihoones maski kandmisest keeldunud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadik Kalle Grünthal kaotanud reaalsustaju ja elab paralleelmaailmas ning EKRE juhtide Martin ja Mart Helme jõud ei käi temast üle.

“Ma siiralt muretsen enda ja teiste riigikogu töötajate pärast. See peaks panema kõiki riigikogu saadikuid ja kantselei töötajaid tõsiselt järele mõtlema,” ütles Siret Kotka, kommenteerides EKRE saadiku Kalle Grünthali sõnavõttu neljapäevases “Aktuaalses Kaameras”.

“”A mis sellega probleem on siis?” vastas Grünthal süüdimatult ajakirjanikule, kui temalt uuriti, miks ta maskita siseruumides ringi liigub. Aasta tagasi kummikinnaste, kaitsemaski ja kilemantliga riigikogus käinud Grünthal jõudis veel öelda, et on saanud targemaks.

Kotka sõnul on varemgi iseäralike avaldustega esinenud Grünthal kaotanud reaalsustaju ja näib tema hinnangul elavat paralleelmaailmas.

“Järjest rohkem vastutustundlikke kauplusi ja teenindusasutusi keelduvad teenindamast inimest, kes ei kanna maski. Sama kõrgeid nõudmisi võiksid esitada ka riigiasutused,” leidis Kotka.

Viimase ööpäeva jooksul oli Eestis 1751 esmast positiivset testi, Tallinnas oli 858 uut haigusjuhtu ning suri 11 koroonaviirusega nakatunut.

“Kui need numbrid ka ei pane Grünthalit mõtlema, siis… Palun riigikogu kantseleil teema lahendamine enda südameasjaks võtta. Martin ja Mart Helme peale ei saa loota, sest EKRE juhtide jõud ei käi Grünthalist üle,” rääkis Kotka.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

veiks rahulikumalt
19. märts 2021 20:41
Katkutapmised ja kooleramässud igati toimunud reaalsused ei midagi uut kuid samas oleme veidi tagasihoidlikumad anname teat võimalusi ka teisitimõtlejaile lausa dissidentidele. Järsku tubli söakas rahvaasemik soostub visiiriga kui näituseks Siret oskab läheneda teat võimalusena. Õudsas Mordoris moskoviidi manu Kõigekõrgem ise ratsutas kohale oskas läheneda mužikkidele suutis Nikoluška Verine lausa Pooja järsku ka tarmukas Siret saab hakkama rahvaasemike värk ikkagi kõrge Toompea? Visiir ette ja teat uued pusängid sellist lähenemist katkuaeg.
Tormi Mängli
19. märts 2021 19:22
Õige Eesti mees,. kes ei lähe ajupesu süstla otsa.