"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kristiines üles pandud sildid tunnustavad tublisid koeraomanikke (0)
19. märts 2021

"Kuna probleem kerkib igal kevadel, siis juhitakse sellele rohkem inimeste tähelepanu ja küsitakse ka tagasisidet, kuhu veel on vaja taolisi silte paigaldada," lisas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe. 

Kristiine linnaosa valitsus paigaldas lume sulamise tulekuga erinevatesse linnaosa kohtadesse mitu meeldetuletavat silti koeraomanikele, et nad ei unustaks koristada oma lemmikute järel. Karistamise asemel otsustas linnaosavalitsus panna üles hoopis häid koeraomanikke tunnustavad sildid, mis annavad eeskuju ka kõigile teistele. Sildil on kirjas “Aitäh, et hoolid!”

Riibe sõnul teevad kevadeti meele rõõmsaks äsja tärganud kevadlilled, kuid tõrvatilgana meepotis rikuvad üldist vaatepilti lohakate koeraomanike mahajäetud kraam. “Veel hullem, kui keegi juhtub sinna sisse astuma. Kahjuks peame kulutama ressursse selleks, et prügistajate järel linnaosa puhtaks rookida. Need töötunnid ja eurod võiksid minna hoopis suurema roheluse loomiseks, istepinkide paigaldamiseks, kõnniteede korrastamiseks või mänguväljakute rajamiseks. Kiidame tublisid lemmikloomasõpru, kes oma pereliikme järel kenasti koristavad. Teistele paigaldasime meeldetuletuseks sildid, et nad oma lemmiku järgi peab koristama peremees, sest neljajalgne sõber seda ise teha ei oska”, rõhutas Riibe.

“Kuna probleem kerkib igal kevadel, siis juhitakse sellele rohkem inimeste tähelepanu ja küsitakse ka tagasisidet, kuhu veel on vaja taolisi silte paigaldada,” lisas Riibe. 

Esimesed kolm silti said Kristiines üles: Kirsi tänav 8 maja juurde, Tedre tänav 76 lähistele ning Räägu ja Mooni tänava nurgale. Linnaosavalitsus palub elanikel teada anda, kus piirkonnas Kristiines on probleeme ja kus võiks sellest meeldetuletussildist abi olla. Ettepanekuid oodatakse Kristiine Linnaosa facebooki lehele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.