"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
PÖFF viib filmihariduse igasse Eesti kooli (0)
19. märts 2021
Ilja Matusihis

"Oleme loonud koostöös Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudiga (BFM) e-õppe keskkonna ühele maailma suurimale veebiõppe platvormile OPENEDX," ütles PÖFF-i tegevjuht Mikk Granström.

Mitmekesistel kursustel nii õpilastele kui ka õpetajatele saavad filmikunsti õppida kõik kooliastmed Eestis. Filmist on kujunenud üks tarbitavamaid meediume ning selle õpetamine koolides, sarnaselt teistele õppeainetele on praegu väga oluline, vahendab BNS. 

“Tegu on juhtivate ülikoolide ja haridusasutuste poolt tunnustatud tehnoloogiaga, mis pakub funktsionaalse e-õppe kursuse loomise teenust,” lisas Granström.

Antud platvormil hakkab PÖFF pakkuma aastaringselt filmi ja filmiõppega seotud kursusi erinevatele vanuserühmadele, sealhulgas kõikidele kooliastmetele ja ka õpetajatele. Oluline on, et kursused on loodud põhimõttel, et need oleksid läbitavad iseseisvalt ja ka juhendaja abil.

Selline paindlik lahendus annab võimaluse kõigil Eesti koolidel avada valikainena mõni filmikunstiga seotud õppeaine, ilma et oleks vaja juurde leida filmihariduse omandanud õpetajat. Küll aga on kursuse läbinud õpetaja võimeline hiljem iseseisvalt koolis filmiga seotud valikaineid õpetama. See aitab viia ellu eesmärki, et Eesti koolidesse tekiks rohkem filmikunsti õpetavaid õpetajaid.

Koos loodavate e-õppe kursustega on koostatud ka eestikeelsed õppematerjalid, õppevideod, ülesanded ja muud vajalikud abimaterjalid, mis lahendab ka õppematerjalide puuduse probleemi. Kokku on praeguseks loodud 12 erinevat eestikeelse õppematerjaliga e-kursust ning esimesega neist on võimalik õpilastel juba algust teha. Esimene kursus, mis on sobilik 8.-12. klassi õpilastele, on teemal “Filmilugu”. Aprillis tuleb välja kursus õpetajatele, mis käsitleb filmi ja õppetöö sidumise võimalusi.

Õppetööd on viimase aasta jooksul tulnud ootamatult suurtes kogustes virtuaal- keskkondadesse viia. See on mõjutanud paljude laste õpiharjumusi ning kahjuks andnud suurema hoobi neile, kelle jaoks on iseseisev õppimine keeruline, sest neil puuduvad selleks vajalikud oskused. Selleks, et filmiõppe kursustega vältida olukorda, kus õpilane tunneb, et ta on õppimisega üksi jäänud, on igal kursusel soovitused, kuidas iseseisvalt tulemuslikult õppida. Soovitused sisaldavad endas nii õpistrateegiate kasutamise nippe kui ka näpunäiteid, kuidas õppida.

PÖFF pakub koolidele igakülgset tuge uute e-kursuste koolides kasutusele võtmiseks ning nende rakendamise jälgimiseks. Kursuste kohta täpsema info saamiseks saab võtta ühendust e-posti aadressil filmikool@poff.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.