"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Reitingud: Keskerakond tõusis populaarsuselt teiseks (0)
19. märts 2021
Scanpix

Märtsis kasvas mõnevõrra toetus Keskerakonnale, millega erakond tõusis erakondade populaarsusedetabelis taas teisele kohale napilt ette EKRE-st - teiste erakondade toetuste muutused jäid märtsis statistilise vea piiridesse.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi oli märtsis endiselt populaarseim erakond Reformierakond, keda toetas 26 protsenti valimiseelistust omavatest täisealistest Eesti kodanikest. Veebruaris oli Reformierakonnal toetajaid 28 protsenti ja jaanuaris 27 protsenti, vahendab BNS.

Väikese tõusu tegi Keskerakonna toetus, mis on võrreldes veebruariga suurenenud 17 protsendilt 20 protsendile. See muutus ületab napilt statistilise vea piiri ja selle tulemusega on Keskerakond märtsis populaarsuselt teine erakond.

Keskerakonnaga sisuliselt võrdse toetusega on EKRE, keda märtsis toetas 19 protsenti. Veebruaris oli EKRE toetusnumber 20 ja jaanuaris 17 protsenti.

Parlamendivälise erakonna Eesti 200 toetus oli märtsi küsitluses 15 protsenti, mis on sisuliselt sama tase aasta alguse kahe esimese kuuga, kui jaanuaris oli toetus 14 ja veebruaris 16 protsenti.

Pärast novembrikuud õnnestus veidi toetust tõsta ka Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal, keda toetas üheksa protsenti. Veebruaris oli neil toetajaid seitse protsenti, kuid ka see muutus jääb statistilise vea piiridesse.

Isamaa toetus püsis sarnaselt aasta kahe esimese kuuga ka märtsil kuuel protsendil.

Eestimaa Rohelisi toetas kolm ja Eesti Tulevikuerakonda üks protsent.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

üldistaja
20. märts 2021 10:36
Lõpliku reitingu määrab ära e - valimiste serveri programm.
Vaatleja
19. märts 2021 10:00
Mitte aru ma ei saa, mis mõte on iga nädala või paari tagant neid protsendi murdosa suurusi reitingumuutusi avaldada-arutada, mis tegelikku ja olulist tööd riigijuhtimisel pigem segab, kui et sellele kuidagi kaasa aitaks. Inimestele olulisi otsuseid tuleks teha ikka kindlamalt põhjalt, kui seda on igapäevaselt muutuvad populaarsusreitingud.