"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Siseriiklikke liinilende on tabanud reisijate põud (0)
19. märts 2021
Ilja Matusihis

Koroonakriisi tuules vähenenud inimeste liikumine on mõjutanud ka Tallinna-Kuressaare ja Tallinna-Kärdla liinilende.

Koroonakriisi tuules vähenenud inimeste liikumine on mõjutanud ka Tallinna-Kuressaare ja Tallinna-Kärdla liinilende, vahendab BNS Postimeest.  

“Covid-19 viiruselevik on oluliselt mõjutatud lennureisijate arvu. Jaanuar oli lennureisijate arvu silmas pidades meie lepingu perioodi kõige väiksema reisijate arvuga kuu,” kommenteeris Hiiumaa liini teenindava Transaviabaltika esindaja Rene Must. 

Must selgitas, et jaanuaris lendas 397 reisijat, mis tegi 19 reisijakohaga lennuki keskmiseks täituvuseks 31 protsenti. Võrreldes eelmise aasta jaanuariga vähenes tänavu jaanuariks Hiiumaa vahet lendavate reisijate arv poole võrra. Veebruarikuude võrdluses vähenes reisijate arv 32 protsenti.

“Eeldame reisijate arvukuse kasvu aprillis,” nentis Must ja lisas, et lisaks tavapärasele lennugraafikule lisati pärastlõunane lisalend nii 1., 4., kui ka 30. aprilliks.

Lennuettevõte Transaviabaltika teenindab Tallinna-Kärdla-Tallinna lennuliini alates 2016. aasta juunist.

Vähem reisijaid liigub ka Saaremaa ja pealinna vahet. “Kodumaiste liinide vastu huvi on läbi aastate olnud ikkagi suur, nii ka Kuressaare liinil,” tõdes lennujaama pressiesindaja Jane Kallaste. “Käesoleva aasta esimeste kuude reisijate arvud on suhteliselt sarnased möödunud aasta alguse numbritele, kuid siiski veidi madalamad,” ütles Kallaste ja lisas, et see on seletatav asjaoluga, et inimesed väldivad praegu liigset liikumist.

Möödunud aasta detsembrist teenindab Tallinna-Kuressaare lennuliini 48-kohalise lennukiga NyxAir.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.