"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Svet: lasnamäelased saavad olukorra tõsidusest aru, vaktsineerimine osutus ülimenukaks (0)
19. märts 2021
Albert Truuväärt

"Esimene põhjus on asustustihedus - suurtes kortermajades on haigustel kergem levida ja teiseks me teame, et Lasnamäel on päris palju neid inimesi, kes töötavad laonduses või tööstuses," selgitas Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

“Me oleme juba toimetanud maskid peaaegu kahekümne tuhande korterite postkastidesse. Eile kuulutasime välja eakate vaktsineerimisele registreerumise, mis pidi algselt kestma kaks päeva,  aga kuna huvi inimeste poolt oli nii suur, siis said kõik 2000 aega ühe päevaga ära broneeritud,” märkis Svet. 

“See näitab, et inimesed saavad aru vajadusest vaktsineerida, et inimesed saavad aru, et olukord on väga tõsine ja on valmis ise tegema samme selleks, et seda epideemiat peatada,” lisas Svet. 

Olukord on igal pool keeruline

“Olukord Lasnamäel on väga keeruline, samas ta on sama keeruline kui ka mujal Eestis. Koroonaviirust võib praegu saada ükskõik kust –  ühistranspordist, oma pereringist, töökohalt. Aga rõhutan, et see olukord ei ole ainult Lasnamäel. Muidugi on Lasnamäe numbrid väga suured võrreldes teiste linnaosadega, aga samas me teame, et Eestis on ka muid kohti, kus on tegelikult nakatumiskordaja isegi suurem, aga see lõppkokkuvõttes ei pisenda kuidagi meie probleemi,” nentis linnaosavanem. 

Sveti hinnangul on lasnamäelased hakanud olukorra tõsidust üha rohkem teadvustama, ent Lasnamäe suurtel nakkusnumbritel on kaks peamist põhjust, mille vastu suurt miskit teha pole. 

“Esimene põhjus on asustustihedus – suurtes kortermajades on haigustel kergem levida ja teiseks me teame, et Lasnamäel on päris palju neid inimesi, kes töötavad laonduses, tööstuses ja tootmises ning ei saa oma tööülesandeid täita kodust ja ei saa oma tööd kaugtööle viia,” selgitas Svet. 

“Nende inimeste jaoks on riskid kogu selle epideemiaga mõistagi kõrgemad ja just seetõttu on minu arvates väga hea, et Tallinna linnavalitsus on teinud valitsusele ettepaneku hüvitada ka esimene haiguspäev, motiveerimaks just neid inimesi, kes praegu teevad tööd kätega, et kui nad haigeks või lähikontaktseks jäävad, võtaksid nad kindlasti haiguslehe ja see küsimus ei jääks raha taha.”

Inimeste käitumist ei saa rohkem mõjutada

Linnaosavanema sõnul ei ole linnal hetkel enam väga palju võimalik omalt poolt teha, et inimeste käitumist mõjutada. “Alati võib mõelda mingeid tegevusi juurde ja küllap seda tuleb mingil hetkel ka teha. Aga ma arvan, et esialgu peaksime me lõplikult jõustama need piirangud, mis said kehtestatud 11. märtsil ja ära ootama nende mõju, tehes ära selle minimaalse, mida peab tegema: kandma maski avalikes kohtades ja minimeerima oma kontaktid,” tõdes Svet. 

“Ma usun, et tegelikult juba nädala pärast peaksime nägema ka selle käitumise esimesi tulemusi, kuna me ju teame, et koroonaviiruse puhul on kõikide piirangute mõju näha kaks-kolm nädalat peale nende kehtestamist.”

SAMAL TEEMAL: 

Lasnamäe eakate vaktsineerimisele on ajad täis

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Suurlinn Lasna
19. märts 2021 12:22
Mingid tüübid ajavad iba ja ei tea Lasnast mitte miskit Lasna on Eesti mõistes suurlinn tegelt teine peale Tallinnat. On selline Talin mõnele lausa Negro Talin teadmiseks.Ja otse loomulikult suurlinnas viirus levib miks ei peaks. Linnavõim annab oma parima ja kõik riiklikud struktuurid kuid suurlinnas viirus levib ja paraku kõik ei saa varjuda metsaüksindusse mõni peab ka tööd tegema vabrikus ja ehitusel. Katkuaeg paraku.