"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna vanalinna päevad toimuvad augustis (0)
19. märts 2021
Albert Truuväärt

"Ka tänavu ei ole ilmselt võimalik juuni alguses rahvarohkeid sündmusi korraldada ja seega otsustasime vanalinna "Lood ja legendid" tuua rahvani augustis," selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Tavapäraselt juuni algusesse kavandatud Tallinna vanalinna päevad toimuvad sel aastal 12.-15. augustini. 

“Kauase traditsiooni kohaselt avavad pealinnas suve- ja turismihooaja vanalinna päevad juuni esimesel nädalavahetusel. 39 aasta jooksul on see enamasti nii olnudki, kuid mäletatavasti katkestas mullu koroona selle ilusa traditsiooni. Ka tänavu ei ole ilmselt võimalik juuni alguses rahvarohkeid sündmusi korraldada ja seega otsustasime vanalinna “Lood ja legendid” tuua rahvani augustis,” selgitas Haukanõmm.

Vanalinna päevade peakorraldaja Anne Velt rõhutas samuti, et kuna prioriteediks on turvalisus ja inimeste tervis, siis lükkub sündmus kaks kuud edasi. “Praegune olukord nõuab kõigilt paindlikkust. Pealegi soovime, et külastajad saaksid meie rikkalikku programmi täies mahus nautida. August on aeg, mil inimesed hakkavad taas puhkuselt tagasi linna tagasi pöörduma ja loodetavasti on ka koroona taandunud. Kuid juba järgmisel aastal tahaksime oma publikut taas tavapäraseks saanud ajal juunis rõõmustada,” kommenteeris Anne Velt.

Esialgsete plaanide kohaselt toimub siiski juuni alguses vanalinna päevade korraldajate eestvedamisel mõttetalgute päev “Mida teha täna?”, et leida lahendusi vanalinna potentsiaali kasutamiseks just praegustes keerulistes oludes.

Kogu sündmuse programm saab avalikuks aprilli alguses kodulehel vanalinnapäevad.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.