"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uuring: 86 protsenti Eesti inimestest ei julge reisiplaane teha (0)
19. märts 2021
Albert Truuväärt

Euroopa Komisjoni tarbijauuringu kohaselt ei plaani 86 protsenti Eesti vastajatest teha ühtegi välisreisi kuni olukorra stabiliseerumiseni, Euroopas oli sama näitaja 80 protsenti.

Uuring viidi läbi 2020. aasta lõpus, et analüüsida COVID-19 kriisi mõju tarbimisele, teatas Euroopa Liidu (EL) tarbija nõustamiskeskus BNS vahendusel.

“E-kaubandus toimis eelmisel aastal hästi ka vaatamata koroonaviiruse leviku poolt põhjustatud segadustele, seda kinnitab tõik, et 71 protsenti Euroopa tarbijatest sooritas eelmisel aastal veebist oste,” märkis EL-i tarbija nõustamiskeskuse juhataja Kristina Tammaru. Eestis kasutas e-kaubandust mullu 75 protsenti inimestest.

Tammaru lisas, et peamised murekohad tarbijate jaoks viimase aasta jooksul on olnud ärajäänud reisid ja reisiteenustega seonduvad hirmud.

“Viiruse leviku tõttu on kõige enam suurenenud pöördumised, mis puudutavad tühistatud reise. Uuringust ilmneb ka see, et 86 protsenti Eesti tarbijaid ei julge reisiplaane teha, kuid ettevaatlikkus on praeguses olukorras igati arusaadav ja ootuspärane,” märkis ta.

Uuringust selgus veel, et 81 protsenti Euroopa tarbijatest tegi mullu sisseoste kodu lähedal asuvatest kauplustest ja toetas kohalikke ettevõtjaid, Eestis oli näitaja 74 protsenti.

Kui Euroopa tarbijatest kinnitasid 80 protsenti, et usaldavad kauplejaid ja teenusepakkujaid, siis Eestis ulatus näitaja 87 protsendini.

67 protsenti Euroopa ja 50 protsenti Eesti vastanuist märkisid, et ostsid keskkonnasõbralikke tooteid isegi siis, kui nende eest tuli rohkem maksta.

38 protsenti vastajatest olid raskustes arvete maksmisega, Eesti tulemus oli 18 protsenti.

Uuring viidi läbi telefoniküsitlusena 30 Euroopa riigis, sealhulgas kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides, Islandil, Norras ja Suurbritannias. Uuringus osales esinduslik valim riikide täisealistest elanikest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

pigem metsaüksindus
24. märts 2021 09:50
Vast katkuajal parem metsaüksindus õnneks Eestis veidi metsa veel on vähemalt kohati.
Pätu
19. märts 2021 14:48
Asi pole julguses, vaid selles et ei taha teste ega maske