"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Väliskomisjon kõneles vaktsiinidiplomaatiast ja mõjutustegevusest (0)
19. märts 2021
Mats Õun

Riigikogu väliskomisjon arutas reedesel istungil tervise- ja tööminister Tanel Kiige ning välisminister Eva-Maria Liimetsaga vaktsineerimise korraldust ja Eesti plaane seoses uute vaktsiinidooside hankimisega.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul jäi istungil kõlama, et Eesti on vaktsineerimise kiiruse poolest Euroopa Liidus aktiivsemate seas ning et meie vaktsiinivajaduse täitmiseks tegutsetakse proaktiivselt eri suundades, tehes koostööd ka diplomaatidega. Murettekitava asjaoluna tõi ta aga välja, et vaktsiinitemaatikaga seoses mängib aina suuremat rolli aktiivne mõjutustegevus, vahendab BNS.

“Vaktsiinidest on saanud keskne tööriist eeskätt Venemaa mõjutustegevuses ja infosõjas,” märkis Mihkelson. “Olulist rolli sedalaadi mõjutustegevusele vastuseismises ja selgete sõnumite edastamises mängib Eesti ajakirjandus, mille tähtsus ka venekeelse elanikkonna infokanalina aina kasvab. Rõõm oli kuulda, et viirusekriisi ajal on venekeelse kommunikatsiooni edendamiseks ning venekeelsete elanike informeerimiseks tehtud suur samm edasi. Nüüd tuleks seda ka nii hoida,” ütles Mihkelson.

Istungil osales ka riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni juht Hannes Krause, kes andis komisjonile ülevaate vaktsiinidega seotud mõjutustegevusest ning võimalustest selle takistamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jalad tagumendi
19. märts 2021 21:22
Saksmann otsustas Sputnik letti kui Euroopa koheselt ühiselt ei toimeta. Seega tegelased ja tegelinskid jalad tagumendi alt Suur-Saksamaa ja kogu lugu elik vaktsineerimisele jõudsalt hoogu.