"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO: Aprillis jõuab Tallinna Linnavolikogusse esimene rahvaalgatus (0)
19. märts 2021
Ksenija Kurs/ Foto on illustreeriv

"Koroona ei ole meil niipea kuhugi kadumas ja me peame inimesi hajutama ja väga paljud on leidnud selleks võimalused ka jalgsi käies või siis jalgrattaga liiklemiseks," sõnas erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige Züleyxa Izmailova.

Rahvaalgatus, mis soovib suveks eraldada Tallinna kesklinnas ühe sõidurea kergliiklusvahenditele, on kogunud üle 4500 allkirja. See on juba praegu 200 allkirja võrra enam kui linnavolikogule esitamiseks vajalik. Kui märtsi lõpus allkirjade kogumine lõpeb, saab sellest esimene rahvaalgatus, mida linnavolikogu peab arutama.

Rahvaalgatus ajutiselt suveks kesklinnas sõiduradasid kergliiklusele eralda on kuu ajaga kogunud üle vajaliku koguse kodanike allkirju. Miks peetakse kergliikluse ajutist eelistamist nii tähtsaks? “Koroona ei ole meil niipea kuhugi kadumas ja me peame inimesi hajutama ja väga paljud on leidnud selleks võimalused ka jalgsi käies või siis jalgrattaga liiklemiseks. Kui me eelmisel suvel nägime, siis linn on tõepoolest meil suviti tühjem. Kui lapsed ei pea koolis käima, siis vanemad ei vii neid autoga kooli,” selgitas Izmailova.

Algatuse teinud Teet Meesak ei ole ühegi erakonna liige. Kaamera ette ta tulla ei soovinud, tuues vabanduseks ajanappuse. Tallinn muuseas korraldas möödunud aastal südalinnas nii, et jalgratturid said sõita ka bussirajal, näiteks Estonia puiesteel ja Pärnu maantee alguses.

“Jalgrattatee joonimine ei ole kohati kesklinna tingimustes eriti niisama lihtne. Tuleb vaadata, kus on seda üldse võimalik teha, kus on oluline tagada parkimisvõimalused ja ühistranspordi liikumine,” kõneles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov probleemidest, mida tuleb lahendada. “Täna me töötame just nimelt selle kallal, et me teeksime sellise lahenduse, kus oleks eraldiseisev jalgrattatee.”

Euroopas on mitmed linnad juba taolise algatusega kaasa läinud, näiteks London, Pariis, Milano ja Barcelona. Mitmetes linnades käib aga selle üle juba arutelu. Tallinnal on see arutelu nüüd ees.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov kinnitas: “Kindlasti me toetame seda, et jalgratta kasutamise võimalused sel suvel või talvel või üleüldse linnas oleksid üha laiemad. Tõesti, kõige suurem kitsaskoht on just nimelt kesklinn, ülejäänud linnaosades on tegelikult suhteliselt hea jalgrattavõrk. Kesklinna osas me praegu töötame välja sellise kiirete lahenduste kaardi.”

Aprillis jõuab rahvaalgatus linnavolikogusse ja see on ka esimene kord, kui rahvaalgatus seal arutamisele võetakse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
20. märts 2021 13:24
Kui nüüd hakata seda asja koroonaga seostama siis levitab mööda linna ringi kihutav lõõtsutav jalgrattur koroonat küll kordades rohkem nagu ka on ta enda nakatumisrisk samavõrra kõrgem, kui sellel kes suletud akende ja ustega ning konditsioneeriga varustatud autos istub! Nii, et kui on soov saada kergliiklusele rohkem ruumi meie üldises liikluspildis, siis nii öelgegi, mitte aga ärgem püüdkem leida selleks kohati juba isegi absurdsuseni minevaid põhjendusi.