"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
VIDEO: Kaht linnaosa ühendav promenaad läbib uuenduskuuri (0)
19. märts 2021

"Isegi praegu, päris keskpäeval, on näha, kui palju inimesi siin ringi liigub ja sporti harrastab. Inimesed on siin harjunud kahe linnaosa vahel liikuma, mereäär ja väga kena promenaad pakub häid vaateid Tallinna lahele," lausus Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov.

Sild suletakse uuenduskuuriks juba eeloleval esmaspäeval ja neid, kes ajutiselt kaotavad sportimiseks lemmikraja, on kindlasti palju.

“Inimestele ma ütleksin, et ajutiselt tuleb ebamugavustega leppida, kahe kuu pärast on sillale uuenduskuur tehtud ja kindlasti selle raja kasutajad rõõmustavad. Remondi ajal tuleb kasutada Paldiski maantee äärde jäävat korralikku kõnniteed,” soovitas Siljanov.

Töid teostab Leonhard Weiss OÜ ja tööde lepinguline tähtaeg on juuni 2021. Lepinguline maksumus on 167 000 eurot.

“Nagu ise näete, on vana sillalaudis kohati omadega läbi, kuid puitkonstruktsioone tulebki iga 10. aasta pärast välja vahetada, need ei kesta kauem. Sild on üldiselt pikk, ikkagi 410 meetrit ja siin on palju puitu, ent puidutööd on sellised lihtsamat sorti tööd, millega loodame kiiresti hakkama saada,” selgitas Leonhard Weiss OÜ projektijuht Andrei Jermiśkin.

Ehitustööde käigus eemaldatakse 410 meetri pikkusel sillal vana laudis koos talastikuga, puhastatakse kandvad metallkonstruktsioonid ning rajatakse sügavimmutatud puidust uus talastik ja laudis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.