"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO: Lasnamäel toimub sel nädalavahetusel massvaktsineerimine
 (0)
19. märts 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

"Nüüd meil on olemas tõestus, et kui Lasnamäe inimestele pakkuda vaktsiini, siis nad kasutavad seda võimalust aktiivselt," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Eile šokeeris Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet tallinlasi statistikaga, mis tõendab, et 250-s piirkonna korteriühistus on koroonakolle. Siiani on jäänud silma paljude lasnamäelaste vaktsiiniskeptilisus, kuid tulevale nädalavahetusele planeeritud massvaktsineerimisele registreerimine näitab vastupidist trendi.

Kuigi paljud plaanilised vaktsineerimise ajad öeldakse ära, siis Lasnamäele nädalavahetuseks planeeritud massvaktsineerimise ajad läksid välja juba praktiliselt päevaga. Enamus täna Lasnamäel küsitletud elanikest olid juba kas vaktsineeritud või ootasid selle saamiseks võimalust.

Lasnamäele eraldati massvaktsineerimiseks 2000 doosi Pfizeri vaktsiine. Avatud olid nii digiregistratuur kui ka registreerimistelefon, kuhu helistasid sajad inimesed. Täna hommikuks olid kõik ajad juba täis. “Nüüd meil on olemas tõestus, et kui Lasnamäe inimestele pakkuda vaktsiini, siis nad kasutavad seda võimalust aktiivselt,” ütles Svet.

Medicumi vanemõe sõnul on massvaktsineerimine aja ressursi kokkuhoiu mõttes tervitatav, kuna sel puhul saavadki end registreerida inimesed, kes vaktsiini päriselt soovivad. “Massvaktsineerimine säästab meedikute ressursse,” ütles Medicumi õendusjuht Anna Tšižikova. “Kui helistad 10 inimesele, kellest vaid 4 soovib vaktsineerima tulla, siis see röövib nii aega kui ka emotsionaalset jõudu.”

Medicumi esindaja ütleb, et hirmud vaktsineerimise ees on ka üldiselt taandunud ning veebruari algusega võrreldes on vaktsiini soovijaid täna kindlasti rohkem. 2000 vaktsiini on Lasnamäe suuruse mõistes veel selgelt vähe. Linnaosavanem ütles, et nende poolt on valmisolek olemas. “Kui meile pakutakse 2000 vaktsiini, siis jagame ära 2000. Kui pakutaks 10 000, siis saaksime ka sellega hakkama ning imselt ka 20 000 puhul teeksime ära 20 000,” sõnas linnaosavanem kindlameelselt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

olukord
21. märts 2021 19:15
https://www.delfi.ee/artikkel/92902995/oopaevaga-tuvastati-eestis-rohkem-covid-19-nakatumisi-kui-soomes-latis-ja-leedus-kokku