"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIIS SOOVITUST nakatumisriskide vähendamiseks (0)
19. märts 2021
Mats Õun

"Vaadates nakatumisnäitajate tõusvaid numbreid, on oluline uuesti üle korrata need käitumispõhimõtted, mis aitavad eakatel või nõrgenenud immuunsüsteemiga inimestel vältida või vähendada otsekontakte toidu- ja tarbekaupade koju varumisel," sõnas Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Šillisi sõnul on linnaosa valitsuse poole pöördunud Nõmme elanikud palvega, et korrataks üle need aspektid kuidas vähendada nakatumise võimalusi. “Seetõttu paneme just vanemaealistele inimestele südamele, et nad külastaksid võimalusel toidukauplusi ja apteeke enne kella 11. Nii on ka ajalooliselt kujunenud, kuna noored on hommikust alates laste ja tööga hõivatud olnud ning jõudnud poodi peale enda või laste trenni alles õhtul. Täna on aga olukord muutunud, sest paljud inimesed on kodukontoris ning alates eelmise nädala neljapäevast muutusid ka lastega seotud liikumised. Selle mõtte käisid välja juba eelmisel kevadel kauplused, et eakatel on hea oma ostud teha hommikusel ajal, kuna siis on enamasti kauplustes vähem rahvast ja otsekontaktide võimalus väiksem. See põhimõte tasuks nüüd uuesti üle korrata.”

“Muidugi on kõige turvalisem, kui ostud sooritatakse e-poe keskkonnas ja välditakse nii otsekontakte. Palun ärge unustage ka oma eakaid lähedasi, kes ise ei kasuta internetti ja ei saa seetõttu endale toitu või toidukaupu koju tellida. Aidake  neid ja tehke vajadusel tellimus nende eest ise. Just nii talitades kaitsete kõige paremini oma lähedasi ja olete ka ise kaitstud nakkuse eest. Ühtlasi palume levitada antud infot oma vanemate sugulaste ja tuttavate seas, sest me ei tea millist meediakanalit nad tarbivad ja kus nad oma info saavad.” 

Taas on hakanud nakatuma vanemaealised inimesed, kes põevad koroonat pikemalt ja raskemalt. COVID-19 tõttu on olukord väga kriitiline, haigestumus on kõrge kogu Eestis. Tihti ei ole võimalik kindlaks teha, kus ja millal nakatumine toimus. Viiruse leviku takistamiseks on oluline püsida kodus, väljaspool eluruume kanda maski ja hoiduda omavahelistest kontaktidest. Viirus levib kokkupuutel teiste inimestega ja nakkust võivad kanda ka need, kes tunnevad ennast tervena. 

Viis soovitust:

·         Võimalusel telli kaupluste e-keskkonnast endale ja lähedastele toiduained koju.

·         Võrdle, millistel poodidel on väiksem ostusumma, millest alates tuuakse kaup tasuta koju kätte. 

·         Kui ostukorv ei küündi selle summani, saab tellimust naabriga jagada.

·         Eakana ja terviseprobleemide korral külasta toidupoode ja apteeke enne kella 11, siis on seal vähem rahvast.

·         Valmistoidu saab kulleriga lasta endale koju tuua.

Abivajavast Nõmme eakatest palun anna teada Nõmme linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale numbril 645 7333 või e-posti teel nomme@tallinnlv.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.