"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
FOTOD! Maardus, Loksal ja Lasnamäel vaktsineeritakse eakaid (0)
20. märts 2021
Ilja Matusihis

Laupäevast 23. märtsini toimub Maardus, Loksal ja Lasnamäel eakate vaktsineerimine - üleriigilises digiregistratuuris oli vaktsineerimiseks avatud 2000 aega piirkonna 70-aastastele ja vanematele. Eakatele süstitakse Pfizer/BioNTech vaktsiini. Vaktsineerimist viib läbi Lasnamäel asuv erakliinik Medicum.

Haigekassa esmatasandi teenuste juhi Külli Friedemanni sõnul on selliste suuremamahuliste vaktsineerimiste eesmärk kaitsta ennekõike riskirühma kuuluvaid patsiente, kelle elukohaks on kõrgema nakatumismääraga piirkonnad. “Harjumaa on kõige kõrgema nakatumismääraga maakond, Maardu, Loksa ja Lasnamäe piirkonnad selle sees kõige tipus. On äärmiselt oluline kaitsta sealsete elanike kõige haavatavamat gruppi nii suurel määral, kui võimalik,” ütles Friedemann.

Vaata galeriid (34)

Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga immuniseerimine koosneb kahest süstist, mille vahele jääb viis kuni kuus nädalat. Laupäevast teisipäevani vaktsineeritavate teise doosi aeg pannakse kirja esimese süsti saamisel.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

igaühele oma
21. märts 2021 07:48
Eakaile vaktsiini ja noored reisima ja kõik rahul katkuaeg. Tegelased Eestis toimuvat - on selline imeväike maa - ei saa võrrelda Euroopaga komndanditund ja kogu lugu. Mis muud kui korralik Tegnell teatuile mahenduseks Õeke Morfiin ja kõik teised reisima. Majandus käima täistuuridel elik Võrkpall on Võrratu.
arvaja
20. märts 2021 14:06
https://www.err.ee/1608142441/iisraeli-teadlane-pandeemia-kontrolli-alla-saamine-voib-votta-veel-aastaid