"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Eesti digiõppe edulugu jõuab Dubai maailmanäitusele (0)
21. märts 2021
Antti Rammo.Facebook

Eesti populaarseim digiõppevara platvorm Opiq ühineb sel sügisel Dubai maailmanäitusel Eesti paviljoniga. "Esimesena väärivad suurt lugupidamist meie vastupidavad õpetajad, sest nende asjatundliku töö tõttu on koolide distantsõpe võimalikuks osutunud,” ütles Opiqu platvormi arendaja Antti Rammo.

“Lisaks sellele aga on võtmetähtsusega ka digiõppeplatvormid nagu Opiq, mis viivad kvaliteetse digitaalse õppematerjali õpetajate ja õpilasteni hoolimata sellest, kas õppetöö toimub klassiruumis või kodus,” lisas Rammo.

Eesti paviljoni teise korruse ekraanil demonstreeritakse Opiqu tarkvara erinevaid rakendusi: Opiq CMS-i, mille abil on kirjastustel võimalik digiteerida paberõpikuid või luua uut interaktiivset õppematerjali; Opiqu õpikeskkonda, kuhu digiõpikud avaldatakse ning kus toimub koolide õppetöö ning OpiqStati andmeteenust, mille kaudu saab turvaliselt analüüsida digiõppe protsessi.

“Haridus on üks Expo 2020 Dubai ja Eesti paviljoni peateemasid. Eesti noored oma teadmistelt PISA tipus ja Euroopas esimesed ning avatus ka uuel viisil hariduse omandamiseks mängib siin kindlasti rolli. Huvi Eesti e-hariduse lahenduste vastu, mida algatuse Education Estonia abil maailmale tutvustame, on suur ja meil on hea meel tervitada Opiqut selle väärika esindajana meie paviljonis,” ütles Dubai maailmanäituse Eesti esinduse peakomissar Daniel Schaer.

Opiqu tarkvaralahendused katavad kõik haridusvaldkonna olulised lülid alustades õppekirjanduse väljaandjatest ning õpetajatest, õpilastest kuni haridusametnikeni.

“Terviklik lähenemine on digitaalse hariduse edendamisel keskseks küsimuseks,” lisas Rammo.

Opiqu tarkvara abil on alustatud Eestis kanda kinnitanud kvaliteetse digiõppemudeli viimist ka teistesse riikidesse. Näiteks on Opiq laienenud ka välismaale ning koostööd tehakse õppekirjanduse tootjatega Soomes, Kasahhis ja Keenias.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.