"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Naisteühendused: vaid palkade läbipaistvus ei aita palgalõhet kärpida (0)
21. märts 2021
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Eesti Naisteühenduste Ümarlaua hinnangul ei aita Euroopa Liidu palga läbipaistvuse direktiiv soolist palgalõhet vähendada, vaid toob kaasa suure halduskoormuse nii tööandjatele kui riigile.

Palga läbipaistvus kui palgalõhe kaotamise meede on selgelt üle tähtsustatud, see on lihtsustatud lähenemine äärmiselt keerulisele ja mitmetahulisele probleemile, kirjutas naisteühenduste ümarlaud sotsiaalministeeriumile.

Eelnõus ette nähtud meetmed pole suunatud organisatsiooni tasandi sooliste palgalõhede põhjuste vähendamisele, selle asemel toovad kaasa suure halduskoormuse tööandjatele arvandmete esitamiseks ning uut tüüpi ametikohtade klassifitseerimissüsteemide loomiseks. Samuti suurendavad kavandatud meetmed riigi kulutusi järelevalvega tegelevatele ametkondadele.

Lahendusena tuleks pigem näha tegelemist palgalõhe algpõhjustega ning mitte loota palga läbipaistvuse kui aeganõudva, ressursimahuka ning ebaselgete tulemustega meetme rakendamisele.

Naisteühendused leiavad, et et kuigi soolise palgalõhe vähendamine, töökohal asetleidva diskrimineerimise kaotamine ning võrdse palga põhimõtte edendamine on äärmiselt olulised, tuleb meeles pidada, et naiste ja meeste palgalõhe on tekkinud mitmete koostoimivate faktorite tulemusena ning seda pole võimalik kaotada palga läbipaistvuse meetme ülalt survestatud jõustamisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.