"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Surnult sündinud lapse vanemad hakkavad saama perehüvitist (0)
21. märts 2021
Dmitri Povilaitis/Pilt on illustratiivne

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile perehüvitiste seaduse eelnõu, millega hakkavad surnult sündinud lapse vanemad saama sünnitoetust ja vanemahüvitist.

Eelnõu eesmärk on anda lapsevanematele, kelle laps sünnib surnult, turvatunne, et riik hoolib ja toetab ka rahaliselt emotsionaalselt keerulises olukorras. Muudatuse kohaselt makstakse lapsevanemale nii sünnitoetust kui ka laiendatakse vanemahüvitise maksmise võimalusi.

Isadel, kes ei ole kasutanud õigust isa täiendavale vanemahüvitisele ja isapuhkusele enne lapse eeldatavat sünnikuupäeva, tekib õigus isa täiendavale vanemahüvitisele ka pärast lapse surnult sündimist.

Emadel, kellel ei ole õigust sünnitushüvitisele, tagatakse lapse surnult sündimise korral õigus vanemahüvitisele 30 kalendripäeva alates lapse sünnist, seisab eelnõu seletuskirjas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.