"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Järvamaal tähistatakse August Rei 135. sünniaastapäeva (0)
22. märts 2021
Välisministeerium

Järvamaal toimub esmaspäeval Austava Kogu esimehe, riigivanema ja eksiilvalitsuse juhi August Rei 135. sünniaastapäeva puhul omanäoline üritus, kui näitleja kehastuses väisab Rei oma sünnikohta Kurla vana koolimaja juures Pilistvere kihelkonnas ning taasesitab lõike oma kuulsatest kõnedest ja paguluses kirjutatud luulest.

Lisaks esinevad sõnavõttudega ajaloolane ja riigikogu liige Jaak Juske ning Järvamaalt riigikokku valitud Lauri Läänemets.

“August Rei oli sündinud Eestimaa südames ja Eesti riigi loojana ja hoidjana oli Eesti alati tema südames. Olen uhke, et selline suur riigimees on pärit just Järvamaa talust ja on viimane aeg anda talle koht kõigi eestlaste südames,” ütles Läänemets.

“Eesti riigi loojana, Asutava Kogu esimehena, riigivanemana, välisministri, suursaadiku ja pikaajalise Eesti eksiilvalitsuse juhina väärib August Rei eestlaste kollektiivses teadvuses senisest suuremat kohta – Pätsi, Laidoneri ja Tõnissoniga võrreldavas suurusjärgus positsiooni,” kinnitas ka ajaloolane Jaak Juske.

Sündmus leiab aset vabas õhus, kehtib 2+2 reegel. Mälestuskülaskäiku korraldab asutatav Riigivanem August Rei Sihtasutus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

radikalismust vältida
22. märts 2021 09:25
Lugupeetavad võimalusel püüab vältida radikalismust elik püüab omada teat kriitikameelt. Loomulikult see on raske kuid mis ei ole? Eestlastel tekkis 1918. aastal võimalus ajalooline luua oma riik. Paraku 1919. aasta maareformiga tolle reformi radikalismusega tegelt poolbolševismusega loodi ka võimalus omariikluse sisuliselt koheseks hävitamiseks. Iseseisva Eesti tagamiseks oleks pidanud säilitama meie baltlaste mõisasüdamed - mida oleks öelnud iidsed suguvõsad mingile kahtlast päritolu mägimehele olgugi jefreitorist rindemehele? Paraku ei saa August Reid linikust radikaali panna sammasse ritta meie suurmeestega ei vea välja too maareform liialt radikaalne. Kuid isiklikku vaprust Riia lennuväljal ja hetke tajumist tuleb tunnistada. Respekt.