"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
JUHTKIRI: Imeline lapsepõlv olgu inimõigus (0)
22. märts 2021

Raskel ajal ei löö välja meie teadmatus, vaid lastetuba, ütlevad targad. Kes tormab nõudma oma õigust teisi maskita nakatada, kes püüab alati kaasteelistega arvestada.

Paraku pole lapsepõlv praegu kõikidel lastel imeline. Lapsed, kes vajavad psühhiaatrilist abi, on jäänud tavaliselt ilma kodusoojusest ja armastusest. Tervisekriisis murdub kõige enne just nende laste vaim, kes pole saanud tunda imelist lapsepõlve.

Kuid igasugune pandeemia saab ükskord läbi ja me peame eluga edasi minema. Kas me saame kohustada lapsevanemaid kuidagi rohkem tegelema oma lastega? Mis aitaks, kui isa joob ja muutub agressiivseks? Arst saab ravida ainult tagajärgi, ühiskonda juhtivad inimesed aga peavad seisma selle eest, et vähem joodaks. Kahjuks pole see aga olnud edukultust jutlustavate poliitikute jaoks oluline teema. Nagu ka see, miks meil lubatakse eakatelgi lastega seksida.

Lisaks ajakirjanduses üles puhutud jalgpallitreeneri seksuaalafäärile varateismelise tüdrukuga on selliseid juhtumeid meil tegelikult palju rohkem. “Ärge röövige mu tütrekeselt lapsepõlve!” hüüdis kord üks ahastav ema oma lapse ratsutamistreenerile, kes lähenes intiimsete soovidega äsja 12-aastaseks saanud ratsakooli õpilasele.

Ka doktor Anne Kleinberg kinnitab, et niisuguseid juhtumeid on kahjuks palju rohkem, kui me arvatagi võime. Kalduvustega mehed tahavad röövida õiguse imelisele ja puutumatule lapsepõlvele. Paljud meist teavad seda, isegi näevad iga päev, aga vaikivad. Ja siis me imestame, kust tulevad murtud hingega küünilised inimesed. Kui te usute, et siin võib olla tegemist suure armastusega, siis doktor Kleinberg ja teised mõistusega inimesed seda ei usu. Sellises vanuses lapsed on väga manipuleeritavad ega oska enda eest seista nagu tarvis. Neil puuduvad selleks kogemused ja teadmised. Siit tuleb ka suur küsimus seadusandjale: miks on meil üldse lubatud suguline vahekord lastega?

Tehkem ikka kõik selleks, et inimeseks kasvamise aja puutumatus oleks iga lapse inimõigus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.