"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Põhja-Tallinnas avatakse aasta pressifoto tiitliga pärjatud Liis Treimanni fotoseeria (0)
22. märts 2021
Liis Treimann/ Äripäev.

22. märtsil avatakse Salme Kultuurikeskuse fassaadil fotoseeria „Teine laine“, kus näeb Äripäeva fotoreporteri Liis Treimanni mullu Ida-Virumaa haiglates tehtud pilte.

„Oleme juba üle aasta elanud pandeemia tingimustes, mil haiglate personal on inimesi aidates töötanud oma võimete piiril. Uus projektsiooninäitus annab ettekujutuse haigla elu reaalsusest, mis on tavaliselt kaitstud uudishimulike pilkude eest,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

„Pressifotograafina pean oluliseks kajastada just neid sündmusi, mis meie elu väga puudutavad. Aasta 2020 läheb kindlasti ajalukku erakordse aastana, kus pidime võitlema viirusega. Kevadel ei võimaldatud Eesti pressifotograafidele ligipääsu haiglatesse, kus toimus kõige karmim võitlus. Talvel teise laine ajal otsustasin uuesti proovida ning õnnestus pääseda tol hetkel Eesti suurimaks koldeks kujunenud Ida-Virumaa haiglatesse. Ma väga tänan Narva haigla ja Ida-Viru Keskhaigla personali, kes mulle abiks olid ja juhendasid, kuidas selles keskkonnas töötada. Pean nende fotode näitamist ühiskonnale oluliseks. Ehk siis inimesed mõistavad selle haiguse tõsidust, kui nad näevad fotosid, mis on tehtud siin – kodus. Samuti pean selle fotoreportaaži tegemist ja näitamist omamoodi austusavalduseks haigla töötajatele, kes on igapäevaselt eesliinil,“ rõhutas fotoreporter Liis Treimann.

Liis Treimann on pikaaegse kogemusega fotoreporter ja töötanud mitmetes Eesti meediaväljaannetes. Treimann on pälvinud oma loomingu eest mitmeid tunnustusi, sealhulgas valiti tema foto ka 2018. aasta parimaks uudis- ja pressifotoks. Fotoseeria „Teine laine“ näitab ilma ilustamata ühe haigla telgitaguseid ja on kultuurikeskuse seinal nähtav õhtusel ajal 19.00 – 23.30.

Salme Kultuurikeskus projektsioonnäitus on ellu kutsutud, et pakkuda inimestele vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest. Näitus keskendub peamiselt maali – ja fotokunsti eksponeerimisele. Kunstinäitused toimuvad seni kuni jätkub pimedat aega ja säilib nii kunstnike kui vaatajate huvi. Kunsti eksponeerimiseks võtta ühendust kultuurikeskusega läbi Salme Kultuurikeskuse facebookilehe või e-maili aadressil info@salme.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.