"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Riigikogu esimees Jüri Ratas rääkis Leedu kolleegiga regionaalsetest projektidest (0)
22. märts 2021
Erik Peinar, Riigikogu Kantselei

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus täna videosilla vahendusel Leedu parlamendi esimehe Viktorija Čmilytė-Nielseniga, kellega räägiti koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ette võetud sammudest, parlamentaarsest koostööst regionaalsete projektide arendamisel ning toetusest Valgevenele.  

„Leedu on Eestile oluline kahepoolne strateegiline partner,“ ütles Ratas. „Meie suhted on väga lähedased. Meil on palju regionaalseid projekte, milles me kaasa lööme ja üksteist toetame, olgu need energeetika, julgeoleku või transpordi vallas,“ loetles Ratas.

Ratas tänas Leedut aktiivse osaluse ja koordinatsiooni eest Balti Assamblees ning Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) koordinatsiooniaastal. „Peame kindlasti senist head parlamentaarset koostööd jätkama nii juba toimivates Balti ja Põhja-Balti formaatides kui ka kahepoolselt,“ ütles Ratas.

Leedu parlamendi esimees õnnitles Jüri Ratast uues ametis. Ta andis ülevaate koroonaviiruse vastasest tegevusest Leedus ja märkis, et saab täna ka ise kaitsesüsti ning homsest koguneb Leedu parlament taas kontaktistungitele. Ratas tutvustas kolleegile Riigikogu kaugosalusega istungite korraldust ja andis ülevaate Eesti tegevusest COVID pandeemia ajal. Ratase sõnul on oluline jätkata Euroopa Liidu tasandil ühiseid vaktsiinihankeid, et vajalik kogus doose jõuaks kõikidesse liikmesriikidesse ja inimesed saaksid vaktsineeritud.

Videokohtumisel arutati ka Balti riikide toetust Valgevenele. Ratase sõnul teevad Balti riigid koostööd, et toetada Valgevene kodanikuühiskonda ja demokraatia arengut nii otse kui ka Euroopa Liidu tasandil.

Ratas esitas Leedu kolleegile kutse külastada Eestist ja osaleda võimalusel Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.