"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
VIDEO! Lasnamäe massvaktsineerimine õnnestus sajaprotsendiliselt (0)
22. märts 2021
Ilja Matusihis

"Võiks öelda, et Lasnamäel läks vaktsineerimine ikka väga hästi. Me küll alguses natuke seda elektroonset registreerimist kartsime, kuid kõik sujus," lausus Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

“Kolmveerand registreeris end internetis ja kuna me võimaldasime ka kõnesid, siis kõnesid tuli nii veerandi jagu. Üldiselt on kõrge nakatumisega Lasnamäel inimeste teadlikkus väga kõrge, vaktsineerima tuldi meelsasti ja kõik kandsid maski. Kindlasti viime võimalusel läbi ka uusi massvaktsineerimisi,” lisas Svet.

“Jaa, ma käisin vaktsineerimas, aga mul oli pärast seda kolm päeva palavik ja süüa ka ei suutnud,” rääkis üle seitsmekümne vanune Tamara.

“Ma juba ammu tahaksin lasta end vaktsineerida, aga lapsed on sellel väga vastu. Tulevikus lähen teen ikka mõlema doosi ära,” oli sama vana Mihkel veendunud.

Lasnamäel elavad nii eestlased kui venelased, arvatavasti on seal siiski suurem vene kogukond. Üldiselt Lasnamäe elanikud vaktsineerimise vastu ei ole ja seda kinnitas ka eelregistreerimine, kus kohad täitusid kõigest ööpäevaga. Vaktsineerimine viidi lõpule esmaspäeval.

“Kui kõik kokku arvutada, siis tänaseks me ei ole vaktsineerimisega poole peal, vaid suhteliselt lõpus. Täna teeme veel umbes 700 doosi inimestele ja homme jätkame vaid Maardus,” sõnas AS Medicum juhatuse liige Tõnis Allik.

Vaktsineerimise tühistajate ja mittekohaleilmunute arv oli Alliku sõnul marginaalne.

“Oli mõningaid äraütlemisi, laupäeval oli rohkem, pühapäeval vähem, lihtsalt tulemata jätmist vaid mõned. Ära ütlemise peale kutsusime teised inimesed asemele ja midagi raisku ei läinud.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.