"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Nõmme tähistab vapi- ja lipupäeva (0)
22. märts 2021
Meediameister

Täna varahommikul heisati pidulikult Nõmme mäe jalamil Nikolai von Glehni kuju juures Nõmme lipp, et tähistada sellega Nõmme vapi- ja lipupäeva. 

Kümme aastat tagasi, aastal 2011 tegi Emeli Schmidt linnaosavalitsusele kodanikualgatuse korras ettepaneku tähistada Nõmme vapi ja lipu päeva. Nõmme linnaosa vanema Grete Šillisi sõnul tähistati seda esimest korda 2012. aastal. “Tänaseks on Nõmme vapi ja lipu päeva tähistamisest saanud traditsioon. Traditsioonid on olulised, sest just traditsioone hoides ja väärtustades tagame selle, et ka meie järeltulevad põlved neid tulevikus oluliseks peavad. Kutsun üles kõiki nõmmekaid, kel on olemas Nõmme lipp täna sellega oma kodu kaunistama,” ütles Šillis lipu heiskamisel.

Kauni traditsiooni juured ulatuvad aastasse 1938, kui tolleaegne Nõmme linnavolikogu lipu ja vapi kavandi 22. märtsil ühehäälselt kinnitasid. Nõmme vapi kujundas Edgar Rajandi. Seletuses oli märgitud, et vapi kilbipinna kaks värvi – kuldkollane ja roheline – viitavad Nõmme looduslikule omapärale ja põhivarale. Kuldkollane kujutab liiva, Nõmme kuldset õhku ja päikest. Roheline – Nõmme igavest metsahaljust ja aedlinna omapära. Vapipinnal asetsevad embleemid – noore kasvava männi ladvad – männimetsa, mis annab Nõmme linnale kogu tema veetleva ilu ja väärtuse.

Ajalooline lipp võeti uuesti kasutusele 1988 aastal Nõmme Heakorra Seltsi initsiatiivil ja 29. juunil 1992 seadustati lipu kasutamine. Lipp värvid valge-roheline-valge-roheline, rõhutab samuti Nõmme tervistavat selget, puhast õhku ja valgust.

Lipu heiskamisel osalesid Nõmme Heakorra Seltsi asutajaliige Leho Lõhmus ja Nõmme Rahu kiriku õpetaja Ove Sander. Pidulikust hetkest valmis video, mis on nähtav Nõmme linnaosa FB lehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.