"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Sajad lapsevanemad pole 1. klassi minevale lapsele veel kooli valinud (0)
22. märts 2021
Albert Truuväärt

"Põhjuseks on siin mõneti ka unustamine, teisalt ka mõned vanemad mõtlevad veel hoolega, et võibolla soovivad oma last panna riigikooli, näiteks muusikakeskkooli või mõnda erakooli. Aga sel juhul tuleb ka meile teada anda, et nad ei soovi munitsipaalkoolis kohta," nentis Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Viivi Lokk.

Tallinna haridusamet on pikendanud taotluste esitamise kuupäeva esimesse klassi mineva lapse elukohajärgse kooli määramiseks. Nimelt on Tallinnas üksjagu vanemaid, kes ei ole avaldust veel teinud ega oma eelistustest, soovidest haridusametile teada andnud. Taotluse esitamine on oluline nii haridusameti kui ka lapsevanema enda jaoks, viimane saab avalduses teada anda erisoovidest, mida võimalusel ka arvestatakse.

“Meil on väga keeruline elukohajärgset kooli määrata, kui me ei tea, mis õppekeelega koolis peaks laps õppima. Me ei tea ka tema õdesid-vendi tema koolis ja me ei tea ka vanemate soove,” Lokk.

Kärt, kelle laps läheb sügisel esimesse klassi, on taotluse haridusametile juba ammu saatnud.

“Ma teadsin, et esimesel märtsil need nimekirjad avatakse. Ka lasteaiast tuli ka vastav meil, et tegelege asjaga. Nii et jah, kohe esimesel märtsil,” rääkis Kärt.

Kuigi taotluste esitamise esmane tähtaeg Tallinna munitsipaalkoolide esimestesse klassidesse registreerimiseks oli juba 15. märtsil, on tänase päeva seisuga Tallinnas veel 860 lapsevanemat, kes ei ole taotlust Tallinna haridusametile esitanud.

Esimesse klassi minevale lapsele määratakse kool aga nii või naa, olenemata sellest, kas lapsevanem esitab taotluse või mitte. Ning ka kooli lähevad lapsed 1. septembril, olenemata sellest, kas õppetöö toimub distantsilt või kontaktõppes. Tallinna Südalinna Kooli direktor Veiko Rohunurm näeb esimese klassi lapsi sügisel meelsamini kontaktõppel, kuid vajadusel ollakse kahe praeguse kogemuse baasil valmis ka distantsõppetööks.

“Tänase hetke seisuga on mul kõik õpetajad võimelised veebitundi tegema hästi ja professionaalselt. Eks see vanematel inimestel on võtnud natukene rohkem aega, noorematel on rohkem käpas, antud hetkel on küll nii, et kõik õpetajad teevad,” oli Rohunurm sügise suhtes optimistlik. 

Taotlusi elukohajärgse kooli määramiseks saab e-kooli kaudu või haridusametisse kohale minnes esitada veel 26. märtsini.

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.