"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Tallinlane Kaidi: Rõõm on näha, et kohe kui löökaugud ilmnevad, tullakse neid parandama (0)
22. märts 2021
Albert Truuväärt

"Kindlasti on aastatega löökaukude olukord paremaks muutunud, võrreldes paari-kolme aasta taguse ajaga. Rõõm on näha just seda, et kohe, kui need löökaugud ilmnevad, tullakse neid parandama. Tallinna linn on kindlasti edasi arenenud," avaldas head meelt Nõmme elanik Kaidi saates "Tallinna panoraam".

Kevade saabudes hakkavad endast märku andma ka ohtlikud löökaugud, mida on praeguseks Tallinna tänavatel  fikseeritud  35 tükki.  Löökaukude remontimisega alustas linn tänavu juba jaanuarikuus. 

“Selleks kasutati siis niinimetatud talveasfalti. See tähendab seda, et me teeme seal augu juures selle asfalti valmis ja kallame maha. Ja niimoodi me oleme sellel aastal parandanud 2700 või 2800 ruutmeetrit asfaltiauke ära,” täpsustas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Mullu sama aja vahemikus parandati 7000 ruutmeetrit teid ning üleeelmisel aastal koguni 14 tuhat ruutmeetrit.  Sel aastal on löökaukudest tekkinud liikluskahjusid olnud varasemaga võrreldes oluliselt vähem, selle kohta on senini linnale laekunud vaid 10 avaldust.

“Kui me räägime siin viimast kümmet aastat, siis kindlasti võib öelda, et Tallinnas  teede remondi vajadused on muutunud ja teede remondi meetodid on muutunud. Kui inimesed mäletavad, siis kümme aastat Tagasi oli Tallinn ikka veel päris muhklik ja auklik, siis viimase kuue aasta jooksul on linn valinud remondimeetodeid, kus kohas on valitud suhteliselt suuri lappe ja need lapid võimaldavad inimestel palju paremini liikuda,” rääkis Tallinna Teede juhatuse esimees Jüri Läll.

Löökaukude remondiga tegeleb praegu kolm brigaadi, neist kaks päeval ja üks öösel. Suuremahuliste asfalteerimistöödega saab alustada siis kui ööpäevane keskmine temperatuur  tõuseb viie plusskraadini. “Siis me saame alustada niiöelda taastusremondiga aga see tähendab ka seda, et need talvise asfaltiga plommitud augud me peame uuesti üles võtma ja siis juba  õige asfaltiga katma. See on üsna mitmekihiline töö ja võtab natukene aega ,” täpsustas  Klandorf.

“Peale selle on meil veel päris suur projekt sisekvartaalsete teede peale, kuhu on ka 10 miljonit eurot ette nähtud. Tänavu eraldas riik täiendavalt meile selleks aastaks 5,3 miljonit eurot. Täiendavalt me saame ka veel tänavakatteid parandada. Mis aga puudutab veel sisekvartaalseid teid, siis praegu osad hanked käivad, kuid ma usun, et aprilli- või maikuuks on kõik hanked läbi ja siis me saame alustada ka sisekvartaalsete teedega. Sellel aastal meil on üsna palju mahtusid just selliste väiksemate remonttööde peale,” lisas Klandorf.

Kuigi teeremont käib Tallinna tänavatel hetkel hoogsalt, tuleks autojuhtidel olla liikluses tähelepanelik ja juhinduda hoiatavatest liiklusmärkidest. Sõiduteedele on paigaldatud 341 ajutist  liiklusmärki. Märgistamata löökaukudest saab teatada linna abitelefonile 14410.

 

SAMAL TEEMAL:

TEETÖÖD KÄIVAD 24h: Päeval saavad korda kodutänavad ja öösel magistraalid

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.