"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Vanalinna Päevad tulevad sel aastal augustis (0)
22. märts 2021
Svetlana Aleksejeva

"Meil on ju pikaaegne traditsioon, et suve- ja turismihooaja avame me juuni esimesel nädalavahetusel Vanalinna Päevadega. Seda oleme me teinud juba 39.aastat järjest, kuni kuri koroona möödunud aastal selle plaani nurjas," ütles kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

“Me siiski arvame, et sel aastal juuni alguses neid korraldada ei saa, viiruse mõttes ei ole see ilmselt ohutu, kuid lükkame traditsioonilised Vanalinna Päevad kaks kuud edasi,” selgitas Haukanõmm.

August on aeg, mil inimesed hakkavad taas puhkuselt  linna tagasi pöörduma ja loodetavasti on ka koroona taandunud. Kuupäevad on paika pandud – vanalinnapäevad toimuvad 12.- 15. augustini. Korraldajatele teeb selline ajas nihutamine muidugi hulga tööd juurde.

“Me hakkame nüüd kogu selle tööga algusest peale või siis peaaegu algusest. Meil oli tänaseks programmist 80% paigas. Kui me Vanalinna Päevad edasi lükkame, siis tuleb kõikide artistidega uuesti rääkida,” ütles Vanalinna Päevade peakorraldaja Anne Velt.

“Kardame ka seda, et muusikaürituste korraldajad arvestavad samuti juuli teise poole ja augustikuuga ning võibolla on juba meie esinejad jõudnud neile “jah” sõna anda, seega pole välistatud, et peame suuremaid muudatusi tegema.”

Linnakodanikele ja külalistele on aga tõenäoselt tähtsaim, et eelmisel aastal ära jäänud Vanalinna Päevad ikkagi toimuvad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.