"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Aivar Toompere koroonaeitajatele: kui haigestute, siis minge haigla ette tühermaale (0)
23. märts 2021
Ilja Matusihis

"Palun, ärge alavääristage ega alahinnake meie meedikute rasket tööd ja pingutusi. Koroona raskelt läbipõdenud võivad teile rääkida, kui ränk katsumus see on!" kirjutas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti (Mupo) juht Aivar Toompere sotsiaalmeedias. "Ärge praegu koormake meie meditsiini."

“Koroona eitajad, soovitus teile! Aga enne üks õpetlik lugu,” kirjutas Toompere. “Nõuka ajal oli Pärnus Sääse tänaval naha- ja suguhaiguste dispanser ja seal töötas üks suguhaigusi raviv arst. Nime jätan nimetamata, aga ta oli tuntud doktor. Ühel ilusal päeval sai üks noormees gonorröa ehk tripperi. Kuna valu oli väljakannatamatu, siis läks ta tohtri juurde. Tohter uurima, kellelt sai ja kellega veel vahekorras oli? Seda uuriti alati. Noormees ei tahtnud tõtt rääkida ja ütles, et ei tea, ilmselt sai WC prill-laualt. Doktor vaatas noormeest tõsise näoga ja ütles, sel juhul mine kuse vastu apteegi seina, siis saad terveks!”

Loo jätkuks andis Toompere ka soovituse koroonaeitajaile. “Kui te peaksite haigestuma Covid-19, siis minge Lasnamäele, sinna tühermaale, kuhu tuleb uus haigla, istuge maha ja oodake, kuni uus haigla valmis saab. Ärge praegu koormake meie meditsiini,” soovitas ta. “Palun, ärge alavääristage ega alahinnake meie meedikute rasket tööd ja pingutusi. Koroona raskelt läbipõdenud võivad teile rääkida, kui ränk katsumus see on!”

Lõpetuseks soovis ta kõigile koroonavaba elu ja rõõmsat kevadet.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla saatis teisipäeval välja pressiteate, milles nentis, et haiglaravi vajavate koroonapatsientide juurdevool Põhja regiooni haiglatele on ületamas siinse piirkonna haiglate ravivõimekust. Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonnas oli eelmise ööpäeva jooksul 35 COVID-nakkusega haiget, kellest hospitaliseeriti 15 haiget. Täna hommikul oli Regionaalhaiglas lausa 152 COVID-patsienti, nendest 128 COVID-osakondades ja 24 COVID-intensiivravikohtadel.

Põhja meditsiinstaabi juhi professor Peep Talvingu sõnul on hetkel üleriigiline koostöö hädavajalik. „Olukorras, kus epidemioloogiline kese on Põhja-Eestis, on meie regiooni haiglad pea täis. Lõuna regioonis on haiglaravi vajadus hetkel madalam ja õnneks saavad Lõuna meditsiinistaabi haiglad meile appi tulla,“ ütles Talving.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on nakatumine koroovaviirusesse jätkuvalt tõusmas ning kui viiruse levik ei peatu, jääb riik kogu suveks lukku. “Kui viiruse levik ei peatu, siis jääb Eesti kogu suveks lukku – nagu meie lõunanaaber Läti on olnud lukus novembrist saati. Seisab majandus, seisab sotsiaalne suhtlus, seisab kõik,” kirjutas peaminister oma Facebooki leheküljel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

sm Mauser
24. märts 2021 16:22
Mupo kui OGPU siis Troika ja sm Mauser. Järsku püüab hoopis turisti kinni mis levitab viirust?
LINNA KODANIK
24. märts 2021 16:10
Kui Covidi levitajad sõidavad Tallinna ühistranspordis ja >mupo ei tegutse nende väljatüstmisega ,kuidas sellist tööd nimetakse------------EHK POKAZUHHA
kohene mopp mitte mula
23. märts 2021 15:35
Koheselt meditsiinipersonali sanitarid, õed, arstid totaalne mopp koos jõulise rahalise toetusega. Mitte jutukesed tühermaast ja tripperist muide teisitimõtlejaid on ennegi olnud ei midagi uut.