"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Enim taotlevad Pirita ühistud raha piirdeaedade korrastamiseks (0)
23. märts 2021

“Pirita korteriühistud on sel kevadel taotlenud hoovikorrastustoetust parkimisplatside uuendamiseks, eelkõige asfalt- või betoonkatte parandamiseks. Neljal ühistul on plaan vahetada aiavõrku ja paigaldada uued jalgväravad. Ühel ühistul on kavas rajada prügimaja ja vahetada olemasolevad valgustid leedvalgustite vastu. Üks ühistu on palunud toetust hoovis kasvavate puude hooldusraieks,” loetles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Projektile “Hoovid korda” esitasid Pirita linnaosa korteriühistud kokku üheksa taotlust.

Linnaosavanema sõnul on piritalased üha rohkem panustanud linnaosa üldise väljanägemise kaunimaks muutmisele. “Seda teevad erakinnistute omanikud ja üha rohkem ka korteriühistud. Agaramalt küsitakse toetust ja kasutatakse linna pakutud võimalusi. Elukeskkond ja korras koduümbrused on piritalaste jaoks väga olulised, nad hindavad siinset elukeskkonda kõrgelt ja löövad selle hoidmisel kaasa,” nentis Liinat. Ta lisas, et kui vaadata tagasi, kuhu “Hoovid korda” projektiraha kõige rohkem kasutatud on, siis enim on rekonstrueeritud hoovide parkimisalasid ja kõnniteid, korrastatud piirdeaedu, rajatud prügimaju ja uut valgustust.

“Hoovid korda” toetus on mõeldud õuealade heakorrastamiseks, linnaeelarves on selleks tänavu 760 000 eurot.

Eelmisel aastal toetas Tallinna linn üheksat Pirita korteriühistu projekti 36 000 euroga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.