"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kabeliit esitas Mäggi teiseks ametiajaks FMJD presidendi kandidaadiks (0)
23. märts 2021
Mats Õun

Eesti Kabeliit esitas Janek Mäggi teiseks ametiajaks Maailma Kabeföderatsiooni (FMJD) presidendi kandidaadiks.

Varahalduri kandidaadiks esitas kabeliit Aare Haraku. Valimised toimuvad FMJD üldkoosolekul 3. juulil Tallinnas, samaaegselt Tallinnas peetava kabe maailmameistrivõistlustega.

“Viimane aasta on olnud meile kõigile erakordselt raske,” ütles Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva. “Esmalt on ohus olnud meie tervis. Kuid väga tugevalt on kannatada saanud võistluskalender. Võistlused on meist olenematutel põhjustel ära jäänud või edasi lükkunud. Siiski loodan, et maailma kabe tipud – mängijad ja organisaatorid – saavad taas kokku Tallinnas, 28. juunist kuni 15. juulini toimuvatel maailmameistrivõistlustel ning FMJD üldkoosolekul, mille korraldamise au on seekord Eesti Kabeliidul.”

“Loodan väga, et saame keerulisel ajal tiitlivõistlused Tallinnas korraldada, oleme selleks teinud palju ettevalmistusi ning meie sponsorid on meid selles mõistvalt toetanud,” rääkis Tarmo Tulva. “Eestil on olnud alates 2007. aastast kuni 2017. aastani, mil tänane FMJD president Janek Mäggi oli Euroopa Kabeföderatsiooni president, olla au EDC peakontori võõrustajaks asukohaga Tallinnas, Vene tn 29. Ning alates 2017. aastast FMJD peakontori võõrustajaks samas kohas.”

“Eesti Kabeliit on valmis vedama maailma kabevankrit veel neli aastat kui kolleegid 74 riigist annavad meie esindajatele 3. juulil Tallinnas selleks volitused,” ütles Tulva.

“Usume, et Janek Mäggi ja Aare Harak on andnud endast parima, et maailma kabeelu edendada ja tänastes keerulistes oludes käigus hoida,” märkis Tarmo Tulva. “Mõlemad kandidaadid on Eesti Kabeliidule kinnitanud, et on valmis pühendama oma jõu ja energia FMJD tööle, kui üldkoosolek annab neile selleks volitused. Eesti Kabeliidu nimel kinnitan, et Eesti föderatsioon on valmis FMJD peakontori tööd Tallinnas igakülgselt toetama.”

Maailma Kabeföderatsioon asutati 1947. aastal Prantsusmaa, Hollandi, Belgia ja Šveitsi kabeföderatsioonide poolt. Selle peamine eesmärk oli reguleerida konkurentsi maailmameistrivõistlustel. Alates 1897. aastast kuulutasid maailmameistreid välja ainult Prantsusmaa ja Holland, mis tekitas paljudes teiste riikides soovi korrektsema konkurentsi ja võistluste korraldamise järgi ning andis tõuke rahvusvahelise organisatsiooni loomiseks. Tänaseks on FMJD kasvanud 74 föderatsiooniga liiduks. Maailma Kabeföderatsiooni president on Janek Mäggi ning peakontor asub Tallinnas.

FMJD on SportAccordi liige, mis liidab kõiki rahvusvaheliselt tunnustatud spordialasid. FMJD liikmelisus SportAccordis on osa üldisemast integreerumistrendist, millega tahetakse viia mõttesporti teiste spordialade kõrvale.

Eesti Kabeliit on Eesti kabeklubisid ühendav katusorganisatsioon, mis on ka Eesti Olümpiakomitee liige. EKL on ka Maailma Kabeföderatsiooni liige ja Euroopa Kabekonföderatsiooni (EDC) asutajaliige. Eesti Kabeliidus on 15 liikmesklubi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.