"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Meelis Lao kaassüüdistatavad said kokkuleppekaristused (0)
23. märts 2021
Scanpix

Harju maakohus kinnitas esmaspäeval kurikuulsa ärimehe Meelis Lao kaassüüdistatavate karistused, kes läksid selles osas prokuratuuriga kokkuleppele.

Kohus mõistis 46-aastasele Mark Raul Laanelale koos tema varasema kandmata karistuse liitmisega kuueaastase vangistuse, 54-aastasele Juri Maslovile kaheaastase vangistuse, millest tal tuleb kohe ära kanda seitse kuud ning ülejäänud jääb talle tingimisi viieaastase katseajaga ning 20-aastasele Ermo Kunglale tingimisi üheaastase vangistuse viieaastase katseajaga, vahendab BNS.

Kokkuleppele mitte läinud 54-aastase Meelis Lao osas jätkub kohtupidamine tavakorras 17. mail.

Riigiprokuratuur süüdistab mehi tulirelvade ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ning skandaalse ärimehe Kristian Kesneri Mercedes Maybachi süütamises.

Märtsi alguses alanud protsessil tunnistas Meelis Lao oma süüd osaliselt ehk vaid ebaseadusliku tulirelva käitlemise süüdistuses.

Süüdistuse kohaselt käitlesid Maslov, Laanela ja Kungla ebaseaduslikult kolme automaati ja kaht püstolit, samuti laskemoona ning helisummutit ning Lao koos nendega üht püstolit.

Relvad leidis keskkriminaalpolitsei mullu kevadel ja suvel erinevatest peidikutest Tallinnas ja Raplamaal.

Lisaks tulirelvade ebaseaduslikule käitlemisele süüdistab riigiprokuratuur Maslovit 2018. aasta varakevadel Harjumaal Laanela ja Lao korraldusel Kesneri Mercedes Maybachi süütamises.

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juhi Ago Leisi sõnul viitas sõiduauto süütamine juba menetluse alguses arveteklaarimisele.

Kriminaalasja uuris riigiprokuratuuri juhtimisel keskkriminaalpolitsei.

2019. aasta augustis mõistis Harju maakohus Meelis Lao süüdi ühelt Venemaa ärimehelt ebaseaduslikult vabaduse võtmisele kaasaaitamises. Vastavalt karistusleppele pidi Lao tegema 238 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.