"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Poska tänava uuendamine pikendab trammi- ja bussiliikluse muudatusi kesklinnas (0)
23. märts 2021
Albert Truuväärt

Ehitustööde jätkumise tõttu Jaan Poska tänaval kestavad praegused ajutised muudatused trammi- ja bussiliikluses 16. aprillini: tramm nr 3 sel ajal ei sõida, tramm nr 1 ja buss nr 8 jätkavad ümbersõiduga.

„Poska tänava uuendamine aitab linnaruumi väga palju parandada, kuigi ehitustööd tekitavad ajutiselt ebamugavust. Soovime ehitusega liiklust võimalikult vähe takistada: tööd kestavad sügiseni, kuid trammi- ja bussiliiklus naaseb tavapärase korralduse juurde vähem kui kuu aja pärast,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. „Uus lahendus annab palju paremad liikumisvõimalused jalakäijatele ja jalgratturitele. Soovime luua tänapäevase linnaruumi, mis arvestaks väärika ajalooga Kadrioru miljööväärtust.“

Linna tellimusel teeb Poska tänaval tee-ehitustöid OÜ RTS Infraehitus ja tööde maksumus on neli miljonit eurot. Rekonstrueerimistööd hõlmavad Poska tänava 750-meetrist lõiku Vesivärava tänavast Narva maanteeni, samuti 80-meetrist lõiku Vesivärava tänaval ja 200-meetrist lõiku Narva maanteel kesklinna suunal. Uuendatakse tehnovõrgud ja tänavavalgustus ning rajatakse sademeveekanalisatsiooni torustik. Tööde lepinguline tähtaeg on 15. oktoober.

„Mõistame, et trammiliikluse ajutise peatumisega kaasnevad ka tavapärase elukorralduse muudatused linnakodanike jaoks, aga paraku ei ole ilma selleta võimalik Poska tänava remonditöid antud lõigus lõpuni viia,“ ütles Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm. „Loodame mõistvale suhtumisele ja usume, et kesklinna suunas liikuvate busside lisapeatused ja bussiliini nr 8 pikendus Balti jaama peatuseni aitavad jätkuvalt tagada sujuvad liiklusvõimalused ühistranspordiga nii kohalikele elanikele kui ka teistele tallinlastele. Kui teha, siis teha põhjalikult ja kvaliteetselt. Usun, et sügiseks valmiv renoveeritud tänav kaalub need ajutised ebamugavused üles.“

Trammiliin nr 1 jätkab ümbersõitu suunal Kopli–Tondi–Kopli. Tondi suunal liigub tramm marsruudil Mere puiestee – Viru väljak – Pärnu maantee – Tondi tänav. Kopli suunal on marsruut vastupidine. Täiendavad peatused on avatud kõikides liikumisteel olevates trammipeatustes, ära aga jäävad Tallinna Ülikooli, Koidula, Kadrioru ja Poska peatused.

Bussiliini nr 8 on pikendatud Balti jaama peatuseni. Liikumistee Balti jaama suunal kulgeb marsruudil Narva maantee – Mere puiestee – Põhja puiestee – Suurtüki tänav – Rannamäe tee – Balti jaam. Balti jaama suunal peatuvad bussid täiendavates peatustes: Hobujaama (Narva maanteel), Mere puiestee, Linnahall ja lõpp-peatus Balti jaam.

Äigrumäe poole liigub buss nr 8 marsruudil Rannamäe tee – Suur Rannavärav – Põhja puiestee. Lisatud on ka täiendavaid peatusi: algpeatus Balti jaam (peatus nr 6), Linnahall, Mere puiestee ja Hobujaama (Narva maanteel). Ära jääb Viru keskuse peatus (bussiterminalis).

Ajutiselt tehakse Narva maanteele veel täiendavaid bussipeatusi. Linnast väljuval suunal lisandub Hobujaama peatus (bussiliinidel nr 5 ja 8) ning ajutine peatus Tallinna Ülikooli trammipeatuse piirkonnas (bussiliinidel nr 1A, 5, 8, 29, 60 ja 63). Kesklinna suunal lisandub ajutine peatus Bensiini ja Filmi tänavate ristmike vahelisel alal (bussiliinidel nr 1A, 5, 8, 29, 34A, 35, 38, 44, 51, 60 ja 63).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.