"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VAATA OTSE! Riigikogu arutab olulise tähtsusega küsimusena sõjalise kaitse arengut (0)
23. märts 2021
Mats Õun

Riigikogus toimub teisipäeval riigikaitsekomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Riigi sõjalise kaitse jätkusuutlik areng" arutelu. 

Istungil teevad ettekande riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa, kaitseminister Kalle Laanet, kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem ja SA Rahvusvaheliste Kaitseuuringute Keskuse direktor Indrek Kannik.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Enn Eesmaa sõnul on Eesti sõjalise kaitse aluseks iseseisev kaitsevõime ning kindlad liitlassuhted, mis tuginevad kaitsetahtele.

Oma sõnavõtus peatub ta regionaalsel koostööl, mis tähendab igapäevast suhtlust ennekõike oma lähimate naabrite Läti ja Leeduga, kuid samuti Põhjala riikidega NB8 formaadis. Veel leiavad käsitlemist Kaitseväe sõjalised võimekused ja Eesti kaitsekulude tase. Märkimist leivad ka kohalolek Arktikas ning suurenevad pinged suurriikide USA, Venemaa ning Hiina vahel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.