"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vaktsineerimine hooldekodudes on seal nakatumist oluliselt vähendanud (0)
23. märts 2021
Ilja Matusihis

AS Hoolekandeteenused värske statistika näitab, et klientide koroonaviirusesse nakatumine langes märkimisväärselt peale seda, kui üle 70 protsendi oli teise doosiga vaktsineeritud.   

AS Hoolekandeteenused tervisedenduse nõunik Kaisa Renteli sõnul analüüsisid nad ettevõtte ligi 1800 psüühilise erivajadusega kliendi vaktsineerimise ajakava ja nakatumisnäitajaid. “Veebruari ja märtsi näitajate põhjal näeme seost vaktsineerimise ja nakatumiste olulise vähenemise vahel,” ütles Rentel.

“Veebruari alguses hakkas klientide nakatumiste arv koos Eesti keskmisega kasvama. Suur osa meie klientidest sai teise vaktsiinidoosi veebruari lõpus ja sealt algas ka uute nakatumiste vähenemine. Kõige suurem arv nakatunud kliente (77 inimest) oli meil 25. veebruaril, kuid kui mujal Eestis läksid nakatumise näitad järjest üles, siis meil hakkasid nad langema. Alates 10. märtsist ei ole meie klientide seas olnud ühtegi koroonaviirusesse nakatunut,” märkis ta.

Ettevõtte klientidest ligi 83 protsenti on praeguseks esimese doosiga vaktsineeritud, vaktsineerimiskuur on neist lõpetatud 74 protsendil. Arvestades, et ettevõttes on veel vaktsineerimata kliente ja töötajaid ning väike osa vaktsineeritutest võib samuti nakatuda, siis jätkuvad loomulikult kõik teised nakkuse tõkestamise tegevused – igapäevane desinfitseerimine, käte pesemine ja distantsi hoidmine.

Sama seost on näha ka töötajate vaktsineerimise juures. “Meie tööperest on esimese doosi saanud umbes 63 protsenti, teise doosiga on kaitstud pea 55 protsenti. Kuigi töötajate seas on üksikuid nakatumisi Eesti eri kohtades siiski näha, on trend sama – veebruari lõpust on nakatunute arv vähenenud, kuigi ei ole veel nulli jõudnud.”

AS Hoolekandeteenustel on üle Eesti rohkem kui 70 üksust, kus elab 1800 psüühilise erivajadusega klienti, neid toetab 900 töötajat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.