"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Tallinna sadama ala muutub mõne aastaga tundmatuseni (0)
23. märts 2021
Mats Õun

"Praegu hakkab meil valmima möödunud aastal nurgakivi saanud Admiraliteedi basseini sild. Täna oleme ette valmistamas silla testimist, sest tegemist on ikkagi Eesti esimese lahtikäiva sillaga. Seal on palju keerukat tehnikat peal ja me peame tagama, et sild oleks turvaline," ütles Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juht Peeter Nõgu.

Kuna sild on avatav, et alused saaksid Admiraliteedi basseini sisse ja välja, siis kuidas on korraldatud, millal on sild kasutatav inimestele ja millal alustele?

“Kui sadamasse sisenevad reisilaevad, mille liinigraafikud on meil ju olemas, hoiame silda inimestele kasutatavana, et nii peale kui maha tulevad reisijad saaksid kerge vaevaga ühest terminalist teise või siis hoopis Linnahalli ja vanalinna poole. Öösel hakkame silda avatuna hoidma. Arvestame, et öösel eriti inimesi siin ei liigu,” selgitas Nõgu.

Keeruliseks teeb avatava silla ehitamine just eriline tehnika, millega peagi valmiv sild on varustatud.

“Ka meie jaoks on esmakordne sellise silla ehitamine, kuid meil on hea partner Hollandis, kus on ju sadu ja sadu avatavaid sildu. Keeruliseks teeb sellise silla ehitamine see, et tal on väga palju komponente, näiteks mehhaanika pool, siis on silla pealisehitus, kus me parasjagu oleme, samuti on siin väga põhjalik automaatika ja elektri pool, mis peab inimestele ohutu olema,” lausus ehitaja esindaja, KMG Inseneriehituse AS projektijuht Janno Oja.

Ent Tallinna Sadama plaanid on palju ulatuslikumad kui Admiraliteedi basseini sild, D-terminali kõle asfaltplats saab lähiajal inimsõbralikuma ilme.

“Hiljuti avasime D-terminali uue hoone ja korraldasime ümber parkimise, millega viisime sõidukid mere poole parkima. Nüüd oleme valmis alustama viimase etapiga D-terminali territooriumil ja selleks on mitme hektari ümber kujundamine. Tahame luua täiesti uue linnaruumi praeguse tühja asfaltvälja asemele, kuhu praegu inimestel asja ei ole,” ütles Peeter Nõgu.

“Teeme siia mõnusad istumispaigad, rajame haljastuse puude ja väiksemate taimede abil, samuti ehitame välja reisijatele varjualused, eraldi bussiootepaviljoni ja loome juurde ka mitu linnaväljakut.”

Uuendamisele mineva ala suurus on 5,2 hektarit ja see hõlmab D-terminali esist, Lootsi kvartali esist ning Reidi teed promenaadiga ühendavaid alasid. Kogu ala uuendamine läheb maksma kuni 6 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.