"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Volmer: Eesti ootab rohelise digitõendi kiiret kasutuselevõttu (0)
23. märts 2021
Mats Õun

"Eesti ootab digitõendi kiiret kasutuselevõttu ning oluline on, et Euroopa Liidu raamistik arvestaks ja sobituks ka globaalse raamistikuga," sõnas välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer.

Euroopa asjade ministrid arutasid teisipäeval vaktsiinitarnete olukorda, digimajanduse arendamist ja Euroopa tuleviku konverentsi korraldust, Eestis esindas mitteametlikul videokohtumisel Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer, vahendab BNS.

Volmer rõhutas, et ebakindlus vaktsiinitarnetes on suur probleem, seega toetab Eesti Euroopa Komisjoni pingutusi vaktsiinide tootmisvõimekuse suurendamiseks. Pandeemiaolukorra leevenedes on liikumisvabaduse taastamiseks oluline võtta kasutusele rohelise digitõendi usaldusraamistik.

Rohelise digitõendi eesmärk on ühtlustada liikmesriikide digitaalseid tõendeid. Selle abil saavad liikmesriigid oma lahendustega kontrollida teiste riikide tõendite ehtsust.

Volmer kinnitas, et Eesti jaoks on Euroopa Liidu ühtne turg ja digitaalne majandus võtmetähtsusega. “Digitaalne suveräänsus ja ELi juhtroll põhitehnoloogiates tuleks saavutada toimiva siseturu kaudu. Digipöörde hõlbustamiseks peaksime kasutama kõiki võimalusi – kaubandus-, tööstus-, konkurentsi-, teadus- ja innovatsioonipoliitikat. Peame kokku leppima andmete jagamise standardites ja võimaldama nende ühitamist.”

“Euroopa tuleviku konverentsi aruteludel on Eesti prioriteetideks roheteemad, digimajandus ja Euroopa Liidu juhtrolli tugevdamine globaalsetes küsimustes,” ütles asekantsler.

Eesti ühines 12 liikmesriigi mitteametliku dokumendiga, milles rõhutatakse ühtseid väärtusi Euroopa tuleviku konverentsil ja juhitakse tähelepanu, et konverentsil peaks arutama teemasid, mis Euroopa kodanikele tõeliselt korda lähevad.

“Samuti ärgitame Euroopa Liitu olema juhtrollis kliimamuutustega võitlemisel,” lisas Volmer.

 

SAMAL TEEMAL:

Marina Kaljurand: toetan Euroopa rohelist digitõendit

Roheline digitõend võib peatselt Euroopa Liidu piires liikumist hõlbustada

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.