"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Eesti plaanib vaktsiinipassi kasutusele võtta aprillis (0)
24. märts 2021
Ilja Matusihis

"On oluline anda vaktsineerimisandmed inimeste kätte digitaalsel ja tõendatud kujul, et muuta nende reisimine ja igapäevaelu mugavaks," ütles sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Kalle Killar.

E-riigi Akadeemia ja riigikantselei korraldatud veebiarutelul rõhutas Killar vajadust vahetada turvaliselt ja piirideüleselt vaktsiineerimisandmeid, et taasavada ühiskondi, vahendab BNS.

Killari sõnul plaanib Eesti vaktsiinipassi kasutusele võtta koostöös  Eesti tehnoloogiaettevõttega Guardtime, edastas E-riigi Akadeemia. Ta märkis, et riigid vajavad positiivseid näited, kuidas andmeid turvaliselt vahetada, et oleks tagatud andmete kaitstus.

“Eesti võtab digitaalse vaktsiinitunnistuse kasutusele aprillis,” ütles Killar.

Euroopa Komisjoni esindaja Konstantin Hyppönen tutvustas lähemalt EU digitaalse vaktsiinipassi põhiaspekte, selle võimalusi ja eeliseid, aga ka väljakutseid, millega valitsused peaksid tegelema.

“Roheline vaktsiinipass hõlbustab vaba liikumist ELis ja tagab andmete kaitstuse,” kinnitas Hyppönen.

SAMAL TEEMAL:

Volmer: Eesti ootab rohelise digitõendi kiiret kasutuselevõttu

Marina Kaljurand: toetan Euroopa rohelist digitõendit

Roheline digitõend võib peatselt Euroopa Liidu piires liikumist hõlbustada

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.