"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Metsanduse uus arengukava valmib järgmise aasta lõpuks (0)
24. märts 2021
Albert Truuväärt

Keskkonnaminister Tõnis Mölder kutsus metsanduse arengukava koostamiseks kokku uue juhtkogu, mis alustab tööd aprillis ning mille eesmärk on järgmise aasta lõpuks arengukava kokku panna.

Teadlastest kuuluvad juhtkogusse, Maie Kiisel, Arne Sellin ja Urmas Varblane Tartu Ülikoolist; Rein Drenkhan, Henn Korjus ja Veiko Uri Eesti Maaülikoolist; ning Kajar Köster Helsingi Ülikoolist, teatas keskkonnaministeerium. Samuti kuuluvad juhtkogusse riigikantselei esindajana Triin Reisner ning keskkonnaministeeriumi esindajana Marku Lamp.

“Meil on teadlaste töö tulemusel suurepärane võimalus niinimetatud metsasõda lõpetada ning saada kokku kaalutletud ja teaduspõhine arengudokument,” ütles Mölder pressiteate vahendusel.

Ta selgitas, et seepärast on juhtkogul ka selline koosseis – erinevate ülikoolide tippteadlased ning neid toetamas riigi strateegilise planeerimise vaade riigikantseleist ning valdkondliku arengukava koordineerija ehk keskkonnaministeeriumi esindatus. Minister lisas, et juhtkokku nimetatud teadlaste valikul konsulteeriti Teaduste Akadeemia ja ülikoolide juhtidega.

Uue juhtkogu valikul lähtuti printsiibist, et selles on esindatud erinevate ülikoolide ja metsandusega seotud valdkondade teadlased, mis tagab laialdasetele teadmistele, põhjalikule analüüsile ja tasakaalus lähenemisele põhineva lõpptulemuse. “Uue juhtkogu liikmed vastavad kõikidele nendele ootustele ning on teadusmaailmas tunnustatud teadlased,” kinnitas Mölder.

Minister tänas kõiki huvirühmi, kaasamõtlejaid ja arutlejaid seni tehtud töö eest. “Protsess ning kogutud ja läbi töötatud materjalid on väga mahukad ja väärtuslikud. See on hea tulemus, mille pealt saab uus juhtkogu tööd alustada,” ütles keskkonnaminister.

Uus juhtkogu alustab tööd aprillil algul, mil on plaanis valida esimees ning kohtuda metsanduse uue arengukava mõjude hindamise metoodika koostajaga. Esimesel kohtumisel pannakse paika ka edasine tööplaan ning võtmeteemad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.