"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Pentus-Rosimannus: valitsus on valmis rahakraanid avama (0)
24. märts 2021
Scanpix

"Loodan väga, et riigikogu on valmis lisaeelarvet kiiresti menetlema. Valitsuse poolt oleme valmis kõiki toetuste maksmisi puudutavaid määrusi rakendama kohe, kui parlament on lisaeelarve vastu võtnud. Kuna kriis on tõsine, peavad väljamaksed sel korral olema kiired," ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Rahandusministri sõnul eeldab riigi välja juhtimine praegusest kriisist, et tuge saaksid piirangute kehtimise ajal kõige valusamalt pihta saanud sektorites nii võimalikult paljud töötajad kui ka ettevõtted, et säiliksid sissetulekud ja töökohad, vahendab BNS. 

“Katame ka vajalikud vaktsineerimise, testimise ja ravi kulud. Aitame leevendada lünki, mis hariduses pika distantsõppega kaasnevad ning toetame vaimse tervise turgutamist. Selleks täna riigikogu ees olev lisaeelarve mõeldud on,” märkis minister.

Riigikogule esitatav eelnõu näeb ette 150 miljonit eurot tervishoidu, muuhulgas haiglatele erakorraliste kriisikulude katteks, aga ka vaktsiinideks ja vaktsineerimise korraldamiseks, testideks, ravimi Remdesivir hankimiseks ning haigekassa reservkapitali taastamiseks. Et inimesed ei läheks haigena tööle, jätkub aasta lõpuni haigushüvitiste maksmine alates teisest haiguspäevast, mis tähendab lisaeelarves 12 miljoni euro suurust kulu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

rahamassinas töhe
24. märts 2021 17:58
Rahamassinas Sampo töhe mis muud, katkuaeg. Eurust on tegelt tolku lugupeetavad vähemalt praegust, katkuaeg. Ja kõiksugu nn turumajandused otse tagumenti.