"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Põllumeeste 15,8-miljonisele kriisitoetusele laekus 2554 taotlust (0)
24. märts 2021
Albert Truuväärt

15.-22. märtsini said põllumajandustootjad taotleda erakorralist toetust, mis on mõeldud COVID-19 pandeemiast tingitud majandusliku kahju osaliseks hüvitamiseks; esialgsetel andmetel esitati 15,8 miljoni eurose eelarvega toetusele kokku 2554 taotlust.

“Esitatud taotluste arv näitab, et huvi toetuse osas on suur ja hea on tõdeda, et tootjad on riigi poolt pakutud toetusvõimalust aktiivselt kasutanud,” ütles põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell pressiteate vahendusel.

Kõige enam taotlusi esitati 321 taotlusega Saaremaalt, 309 taotlusega Pärnumaalt ning 251 taotlusega Tartumaalt. Kõige enam taotlusi esitati 1165 taotlusega lihaveisekasvatuse valdkonnas, järgnesid 662 taotlusega maheteravilja kasvatus, 497 taotlusega piimalehmakasvatus ning 475 taotlusega lamba- ja kitsekasvatus.

Erakorralist toetust koos lisavahenditega jaotatakse lihaveisekasvatuse valdkonnale 2,2 miljonit eurot, seakasvatusele ligi 3,7 miljonit eurot, piimalehmakasvatusele 4,3 miljonit eurot, lamba- ja kitsekasvatusele 700 000 eurot, köögiviljakasvatusele 530 000 eurot, kartulikasvatusele üle 1,1 miljoni euro, maasikakasvatusele ligi 1,7 miljonit eurot, maheteravilja kasvatusele 1,5 miljonit eurot ning mahemunakanade ja vuttide kasvatajad saavad kokku 125 000 eurot.

Toetus makstakse PRIA ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) poolt välja hiljemalt selle aasta 30. juuniks. Toetuse ühikumäärad arvestab PRIA välja toetatavate põllumajanduslike tegevusvaldkondade kaupa. Ühikumäärad selguvad pärast toetustaotluste kontrolle ning avaldatakse PRIA kodulehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.