"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Tanel Kiik: kevade teine pool tuleb helgem (0)
24. märts 2021
Mats Õun

“Kui suudame praeguse kriisi ohjata, siis kevade teine pool tuleb juba helgem ja ilusam. See tähendab, et oma panuse peavad andma kõik,” sõnas töö- ja terviseminister Tanel Kiik. 

Olukord riigis on jätkuvalt raske ning haiglaravi vaatest ei ole olnud paranemise trende. “Märtsi lõpp, mis on juba käes, peab kindlasti tooma vajaliku languse. See nädal saab olema oluline jälgida, kas nakatumisnäitajad meie kõigi pingutuste toel ja piirangute mõjul hakkavad langema või on vaja lisasamme,” sõnas Kiik.

Ministri sõnul on palju küsitud, millised on võimalikud lisapiirangud, kuid häid ja lihtsaid meetmeid enam alles ei ole. “See on ka põhjus, miks valitsus pole neid täiendavalt kehtestanud. Kõik teadusnõukoja ja terviseameti soovitused on ellu viidud. Alati saab teha komandanditundi, saab maakondadevahelist liikumist blokeerida, saab müüre ehitada, aga kui rääkida mõistlikest ja ratsionaalsetest piirangutest, siis siin loodame, et neid rohkem vaja ei ole,” sõnas Kiik.

“Täiendavaid piiranguid pole lauale pannud ei teadusnõukoda, keskerakond ega reformierakond. Praegu on oluline, et olemasolevaid piiranguid järgitaks ja teadlikkus kasvaks. Oleme pannud lisaressurssi järelvalvesse, testimisse, toetame ka haiglaid ning järk-järgult kasvatame vaktsineeritute osakaalu,” lisas ta.

Eestis on tänaseks tehtud üle 230 000 vaktsineerimise enam kui 170 000-le inimesele. “Need numbrid võiksid olla loomulikult palju kõrgemad, aga kui vaadata vaktsiinide tarnegraafikuid siis see ongi see, mis hetkel on olnud võimalik. Oleme sellega Euroopa Liidus kiiruselt kolmandal kohal ja peame jõuliseid läbirääkimisi, et saada teises kvartalis vaktsiine mõnevõrra kiiremini,” lisas ta.

“Peamine reegel on jätkuvalt sama, et kõigil on paraku kaks võimalust, kas põeme haiguse läbi või vaktsineerime. Mina soovitan soojalt seda viimast ehk vaktsineerimist. Kui kutsutakse vaktsineerima, siis on mõistlik minna,” lisas minister, kes enda sõnul saab esimese vaktsiinidoosi homme.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.