"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uuring: Eesti noorte huvi investeerimise vastu on väga kõrge (0)
24. märts 2021
Ilja Matusihis

Eesti noorte huvi investeerimise vastu on erakordselt suur, selgus Swedbanki poolt oma 18-25-aastaste klientide seas läbi viidud uuringust. Lisainformatsiooni investeerimisega alustamise kohta soovis suisa 61% uuringus osalenud noortest, 41% soovis teada pensioni ja teiste pikaajaliste investeerimisvõimaluste kohta. 

Iseseisvat elu alustavatele noortele on oluline ka oma kodu soetamisega seotud teemad (45%), laenudega seonduv (41%) ning eelarvestamine ja säästmine (41%).

„Hea on näha, et Eestis on traditsiooniliselt leige suhtumine säästmise ja investeerimisse ajalukku jäämas. Huvi investeerimise vastu on viimasel paaril aastal hüppeliselt suurenenud kõikides kliendisegmentides, aga nii suur huvi teema vastu noorte seas näitab, et tegemist pole ajutise nähtusega. Kui noored saavad juba iseseisva elu algusaastatel kätte tunde, et investeerimine on talle jõukohane ja tulus tegevus, siis muutub see loogiliseks osaks tema rahaasjadest,“ kirjeldas Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Selleks et klientide huvist saaks kogemus ja seejärel harjumus, on Swedbank langetanud ja kohati isegi kaotanud investeerimisega seotud teenustasud ning toonud turule Skandinaavia investeerimishiiu Roburi fondid. See on teinud võimalikuks investeerimise alustamise kasvõi ühe euroga.

Uuringus osales 2210 noort vanuses 18–25. Uuring viidi läbi detsembris 2020. Vastanutest oli naisi 58%, mehi 42%, eesti emakeelega 77%, vene emakeelega 23%.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.