"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uus kord lihtsustab koroonavaktsiinidele loa andmist (0)
24. märts 2021
Ilja Matusihis

Euroopa Komisjoni kehtestatud uus kord lihtsustab ja kiirendab COVID-19 uutele tüvedele kohandatud vaktsiinidele loa andmist.

Euroopa Komisjon soovib Euroopa biokaitseks valmisoleku programmi “HERA Incubator” abil kiirendada COVID-19 uutele tüvedele kohandatud vaktsiinidele loa andmist. Selleks lisatakse asjakohastesse EL-i õigusaktidesse sätted, et ettevõtjad saaksid keskenduda vajalike tõendite õigeaegsele kogumisele ja Euroopa Ravimiamet saaks kohandatud vaktsiinidele anda loa väiksema hulga lisaandmete põhjal.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles: “Uute tüvede tõrjumiseks anname Euroopa ravimiametile võimaluse kohandatud vaktsiine kiiremini heaks kiita. Kiirem heakskiitmine tähendab, et Euroopas on rohkem vaktsiine ja viiruse eest on kaitstud rohkem eurooplasi.”

Selleks, et vaktsiin viiruse mutatsioonide või uute tüvede vastu toimiks, võib olla vaja muuta loa saanud vaktsiini. Määrusesse tehtavate muudatustega täpsustatakse, milliseid määruse sätteid kohaldatakse loa saanud COVID-19 vaktsiinide toimeaine kohandamise suhtes. Sellega tehakse muudatuste menetlemine sujuvamaks ning laiendatakse uute sätete kohaldamist kõigile koroonaviirustele.

Määruse muutmisega luuakse õigusraamistik müügiloas tehtavate muudatuste käsitlemiseks pärast selle esmast väljastamist.

Nagu iga delegeeritud määruse puhul, menetletakse ettepanekut enne selle jõustumist Euroopa Parlamendis ja nõukogus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.