"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Popov: oleme epideemia tipus, aga loodetavasti enam hullemaks ei lähe (0)
24. märts 2021
Mats Õun

"Olukord praegu stabiliseerus, aga stabiliseerus suhteliselt kõrgete numbrite juures. Oleme saavutanud platoo, mis toob kaasa jätkuvalt kõrget koormust meie haiglatele, eelkõige Põhja meditsiinistaabi regioonis. Kõige suurema koormuse all on Tallinnas olevad statsionaarid," märkis Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov. 

 

“Viimase paari päeva jooksul oleme näinud, et haiglates hakkab olukord loodetavasti stabiliseeruma, aga tänase seisuga vajas haiglaravi 700 patsienti ja suur osa neist vajab ka intensiivravi. Eriti kriitiline on olukord 3. astme intensiivravikohtadega ehk siis patsientidega, kes vajavad täiemahulist narkoosi ja juhitavat ventilatsiooni,” selgitas Popov.

Haiglajuhi sõnul on suur nõudlus on ka 2. astme intensiivravikohtade üle – need asuvad COVID-osakondades on ja on mõeldud patsientidele, eks saavad hingamiseks abistavat ventilatsiooni, ent ei vaja narkoosi.

Hommikuse seisuga on Popovi sõnul COVID-osakondades 47 vaba kohta.

“Täna tulevad meedikud selle olukorraga toime. Meile tulevad appi kolleegi teistest regioonidest – nimelt Lõuna meditsiinistaabi poolt on tulnud ettepanek, et me saaksime suunata patsiente osaliselt TÜ kliinikumi ja lõuna regiooni haiglatesse. Esimene samm on tehtud eile, kui viidi 4 patsienti üle TÜ kliinikumi.”

Popovi hinnangul on jätkuvalt murettekitavaks asjaoluks nakatumiskordaja, mis on küll viimasel ajal langenud, aga stabiliseerunud näitaja 1,05 juurde.

“Juhul kui R on kõrgem kui 1, on nakatumise intensiivsus madal, aga ikkagi progresseeruv. Haiglad sõltuvad otseselt sellest, milline on nakatumismäär konkreetses regioonis ja meie jaoks tähendab see seda, me oleme praegu veel epideemia tipus, aga loodetavasti enam hullemaks ei lähe.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.