"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Erasmus+ toetab 28 miljardi euroga õpirännet (0)
25. märts 2021
Pixabay

Euroopa Komisjon võttis neljapäeval vastu programmi "Erasmus+" esimese aastase tööprogrammi eelarvega üle 28 miljardi euro.

Uue ja uuendatud programmi eelarve on 26,2 miljardit eurot, millele lisatakse ligikaudu 2,2 miljardit eurot EL-i välistegevuse rahastamisvahenditest. Programmist rahastatakse õpirände ja piiriülese koostöö projekte, milles on võimalus osaleda 10 miljonil eri vanuses ja eri taustaga eurooplasel. Programm on varasemast kaasavam ning sellega toetatakse rohe- ja digipööret, nagu on ette nähtud Euroopa haridusruumi visioonis.

Innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinik Mariya Gabriel sõnas: “Asjaolu, et programmi “Erasmus+” järgmise seitsme aasta eelarve on peaaegu kahekordistunud, näitab hariduse, elukestva õppe ja noorte tähtsust Euroopas. Erasmus+ on oma suuruse, ulatuse ja üleilmse tuntuse poolest ainulaadne programm, milles osaleb 33 riiki ja mis on oma rahvusvahelise tegevuse kaudu avatud kogu ülejäänud maailmale.”

Neljapäeval kuulutati välja ka esimesed projektikonkursid. Rahastamist võivad taotleda kõik hariduse, koolituse, noorte või spordi valdkonnas tegutsevad avalik-õiguslikud või eraõiguslikud asutused. Neile pakuvad abi programmi “Erasmus+” riiklikud bürood, mis asuvad kõigis EL-i liikmesriikides ja programmiga liitunud kolmandates riikides.

Uus programm “Erasmus+” pakub võimalusi välismaal õppimiseks, praktikaks, õpipoisiõppeks ja töötajate vahetuseks kõigis haridus-, koolitus-, noorte- ja spordivaldkondades. See on avatud kooliõpilastele, üliõpilastele ja kutseõppuritele, täiskasvanud õppijatele, noortevahetustele, noorsootöötajatele ja sporditreeneritele.

Lisaks liikuvusmeetmetele, mis hõlmavad 70 protsenti eelarvest, investeeritakse uue programmi raames ka piiriülestesse koostööprojektidesse. Nende projektide osapoolteks võivad olla kõrgkoolid, koolid, õpetajaharidust ja -koolitust pakkuvad õppeasutused, täiskasvanuõppe keskused, noorte- ja spordiorganisatsioonid, kutsehariduse ja -õppe pakkujad ning teised õppevaldkonnas osalejad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.