"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Laupäevast on Lämmi ja Pihkva järvejääle minek keelatud nii sõidukitega kui jalgsi (0)
25. märts 2021
Postimees/Scanpix

27. märtsist on kogu veekogu ulatuses jääle minek mistahes moel keelatud.

Tänasest, 25. märtsist on muuhulgas keelatud väljumine Kriiva, Vaniku, Pabra ja Pattina järve jääle nii jalgsi kui maastikusõidukitega. Varasemast on keelatud viibida Lämmijärve jääl Naha oja ja Pihuste küla vahelisel alal ja Võhandu jõe suudmele ning Salusaarele lähemale kui 200 meetrit, samuti on keelatud väljuda järve jääle Uhtinina ja Piirissaare vahelisel alal ning Piirissaarest kagu suunas jäävale jääalale.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits rääkis, et kui paar päeva tagasi olid jääolud neil veekogudel veel rahuldavad, siis viimaste päevade päikesepaiste ning sulailm on jääkatte teinud juba pehmeks. “Kuivõrd jääolud on Pihkva- ja Lämmijärvel on muutunud halvaks, peame inimeste ohutuse tagamiseks piirama neile veekogudele väljumist,” nentis piirivalvur.

Ernitsa sõnul on olukord Peipsi järvel aga mõnevõrra parem, mistõttu võib sinna praegu jätkuvalt nii jalgsi kui maastikusõidukiga peale minna, kuid seejuures tuleb olla siiski väga tähelepanelik ning enese turvalisuse tagamiseks jääolude kohta kas piirivalvekordonist või politsei kodulehelt järele uurida.

Kordoni juhi sõnul ei ole teada kauaks Peipsi jääkate veel kannab. “Eesootavad päevad toovad kaasa märkimisväärsed plusskraadid ja vihmasaju, mis aga tähendab, et jääolud järvistul muutuvad tundidega. Piirivalvurid on ilmamuutusteks valmis, teevad pidevalt jääluuret ning kui olud märkimisväärselt halvenevad, siis läheb ka Peipsi inimeste ohutuse tagamiseks lukku,” selgitas Ernits.

Kõige värskemate jääoludega saab tutvuda PPA koduleheküljel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.