"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Pealinna õpilaste toidupakkide sisu muutus rikkalikumaks (0)
25. märts 2021
Albert Truuväärt

Alates käesolevast nädalast saavad Tallinna õpilased senisest rikkalikumaid toidupakke, kuhu varasema viie koolilõuna asemel on komplekteeritud kaheksa päeva toiduained. Lisatud on nii puu- ja köögivilju, teraviljatooteid, piimatooteid kui ka teisi toiduaineid.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul soovib linn pakkuda peredele keerulisel ajal võimalikult palju tuge, seda ka distantsõppel oleva lapse koduse toidulaua täiendamisega. “Kuigi toidupakk ei asenda täisväärtuslikku sooja koolilõunat, on see tõhusaks täienduseks kodus õppivate laste toidulauale,” rääkis Belobrovtsev. “Lapsevanematel, kel tuleb ühtaegu saada hakkama nii laste juhendamise kui ka oma päevatööga, ei pruugi olla aega lõunasöögi valmistamiseks. Paljusid peresid aga puudutab valusalt töökaotus. Neil põhjustel otsustasime suurendada koolitoidupakkide sisu ning rikastada valikut, et laste toit oleks võimalikult tervislik ja mitmekesine ning vajadusel saaksid nad ka ise toidu valmistamisega hakkama.”

Belobrovtsev selgitas, et eelnevalt oli kõigil pealinna õpilastel võimalus saada koolist toidupakk, mis sisaldas toiduaineid viie koolilõuna mahus, kuid alates 22. märtsist on ühes pakis kaheksa päeva jagu toiduaineid. “Toidupaki sisu on koostatud nii, et see sisaldaks kõigi peamiste toidugruppide tooteid. Uuendatud toidupakki on lisatud rohkem puu- ja köögivilju, teraviljatooteid, piimatooteid, võileivakatteid ja teisi toiduaineid,” rääkis Belobrovtsev ning lisas, et kaheksa päeva toidupaki saavad lapsed ka tuleval nädalal, kui koolipäevi on pühade tõttu vaid neli.   

Tallinna koolid jagavad toidupakke üks kord nädalas. Viimaste nädalate andmed näitavad soovijate arvu kasvu: kui 8.–12. märtsi nädalal jagati ligi 18 720 toidupakki, siis 15.–19. märtsil tõusis pakkide arv ligi 29 670ni. Jooksval nädalal on jõutud jagada juba ligi 20 300 pakki. 

Alates käesoleva aasta märtsist tuleb toitlustajatel lähtuda Tallinna Haridusameti spetsialistide soovitatud toiduainete nimekirjast, et toidupakkide sisu oleks ühtlane kõigis linna koolides. Igal nädalal on toidupakis erinevusi, kuid peamised toiduainete grupid on alati esindatud.

Tallinna koolid on võimaldanud kõigile distantsõppel olevatele lastele, kes seda on soovinud, koolilõunat juba alates eelmisest koroonakevadest. Esialgu jagati sooja koolilõunat koolis kohapeal ja seejärel pandi see lastele termoskarbiga kaasa. Aprillist alates jagati õpilastele toidupakke, mis sisaldasid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks vajalikke toiduaineid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.