"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Pevkur arutas Saksamaa kolleegiga pandeemia olukorda (0)
25. märts 2021
Albert Truuväärt

Riigikogu aseesimees, Eesti-Saksamaa parlamendirühma esimees Hanno Pevkur arutas Saksamaa parlamendi Balti parlamendirühma esimehe Alois Karliga mõlemat riiki puudutavat pandeemia olukorda ja vaktsineerimisega seotud küsimusi.

Pevkur andis videokohtumisel Saksa kolleegile ülevaate COVID-19 pandeemia olukorrast ja selle vastu võitlemiseks kehtestatud meetmetest Eestis, edastas riigikogu pressiesindaja. Mõlemad nõustusid, et pandeemia olukorrast väljapääsuks ainus tee on inimeste vaktsineerimine ning avaldasid lootust, et vaktsiinide tarned riikidele kasvavad kevadel senisest mahust oluliselt suuremaks.

Pevkuri sõnul valmistab ka Saksamaale muret vaktsiinide vähesus “Saksa kolleegi hinnangul on raske eeldada, et mõni riik võiks loobuda niigi vähestest juba jagatud vaktsiinitarnetest. Pigem tuleb keskenduda tootjate survestamisele tootmise suurendamiseks, et saavutada üle-euroopaline karjaimmuunsus,” täiendas Pevkur.

Pevkur ja Karl kõnelesid ka julgeolekuolukorrast regioonis ning parlamentaarsest koostööst. Pevkur avaldas lootust, et senine hea koostöö nii riikide vahel kui ka parlamentaarsel tasandil jätkub ning loodetavasti on võimalik lähemas tulevikus silmast-silma kohtuda Eestis või Saksamaal, et koos tähistada 100 aasta möödumist Eesti ja Saksa diplomaatiliste suhete sõlmimisest.

Videokohtumisel räägiti veel septembris eelseisvastest Saksamaa üldvalimistest, kus esiplaanile on tõusmas tulevikuteemad. Karl märkis, et Saksa parteide valimisprogrammides läheb rõhuasetus ilmselt energiaküsimustele ja elanikkonna vananemisega seotud teemadele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.